آکادمی آموزشی عصرآگاهی

کتابخانه

قبل
بعدی

کتاب مغز باشخصیت

همه ما دارای ویژگی‌های متفاوتی هستیم. مثل ترسو، خجالتی، هنرمند، خلاق ، ماجراجو و..

دلیل اصلی رفتارهای ما چیست؟ آیا طبیعت و ژنتیک باعث ایجاد تفاوت های شخصیتی بین ما انسان ها شده است؟ 

کتاب مغز با شخصیت چند نکته مهم را درباره این موضوع بیان می کند. اینکه آیا تفاوت های بین ما انسان ها ذاتی است یا مانند یک صفحه سفید متولد می شویم؟ در سال های اخیر علم ژنتیک شواهدی ارائه داده است که پایه و اساس این ویژگی ها در زیست شناسی ذاتی ماست. تمام والدین که بیشتر از یک فرزند دارند می دانند که بین فرزندانشان تفاوت هایی از همان ابتدا وجود دارد. این نظریه درباره ویژگی های ذاتی، به معنای پذیرفتن تاثیر ژن ها می باشد. موضوع این کتاب دقیقا درباره همین است. یعنی تأثیر DNA در ویژگی های روان شناختی ما.

خلاصه کتاب تفکر نامطمئن

این کتاب درباره شانس و عدم قطعیت در تصمیم گیری توضیح می دهد. نویسنده این کتاب آنی دوک اعتقاد دارد که حتی بهترین تصمیمات هم گاهی ممکن است بهترین خروجی را نداشته باشند. دلیل این اتفاق به عنصری به اسم شانس برمی گردد. 

ما هیچ کنترلی روی این موضوع نداریم. خلاصه کتاب تفکر نامطمئن این نکته را یادآور می شود که کلید اصلی برای موفقیت بلندمدت در چیزی به نام تفکر نامطمئن پنهان است. 

برای بیشتر مردم گفتن جمله ( مطمئن نیستم) سخت است. آن هم در دنیایی که برای قطعیت و اطمینان سخن ارزش قائل است. نکته جالبی که به آن اشاره می کند این است که بعضی اوقات ممکن است بدترین تصمیمات خروجی بهتری از یک تصمیم ظاهرا درست داشته باشند. 

خلاصه کتاب خاستگاه ثروت

اریک دی بینهاکر که در کتاب خاستگاه ثروت استدلال می کند که علم مدرن خلق ثروت محصول یک فرمول تکاملی ساده اما قدرتمند است. تمایز، انتخاب و تقویت. خاستگاه ثروت تکامل ، پیچیدگی و بازسازی اساسی اقتصاد عنوان کتابی است که اریک دی بینهاکر اقتصاددان آمریکایی در سال ۲۰۰۶ نگارش کرد. این کتاب ما را به سمت پرسش های اساسی درمورد اقتصاد می برد. مار ا مجبور می کند که از خود سوالاتی بپرسیم. مثل ثروت چیست؟ پول چه نقشی در اقتصاد دارد؟ چه عواملی در رکود و پویایی اقتصادی تاثیرگذار است؟ 

مسائلی از این موارد که در شکل گیری نظریه های خرد و کلان اقتصاد عوامل مستقیم هستند. 

علم اقتصاد علم پیچیده ای است. کتاب خاستگاه ثروت یک کتاب آکادمیک و علمی است که در آن تلاش شده است تا زیر و بم نظریه های اقتصادی با زبانی ساده به مخاطب ارائه شود. 

خلاصه کتاب اقتصاد روایی

کتاب اقتصادروایی به نویسندگی رابرت شیلر به زبان خودمانی درباره پدیده های اقتصادی توضیح می دهد و با ارائه بهترین راهکارها به شما کمک می کند تا در دام حباب های اقتصادی گیر نکنید. 

این کتاب به شما توضیح می دهد که برای پدیده های کلان اقتصادی نباید دنبال ریاضیات پیچیده برویم. چون پاسخش را اکثر مردم می دانند که عمدتا درکی از اصطلاحات اقتصادی ندارند. جواب همان صحبت های عامیانه ای است که در جمع های خودمان انجام می شود. اگر شما هم مثل من دوست دارید بدانید پشت اتفاقات بزرگ اقتصادی چه می گذرد و دنبال گرفتن تصمیمات عاقلانه هستید، حتما این کتاب را مطالعه کنید. 

نقد و معرفی کتاب

کتاب اصل گرایی

معرفی کتاب اصل گرایی

کتاب اصل گرایی اثر گرگ مک کیون است. از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک مدیر موفق، بهترین استفاده از زمان است. همه ما در طول روز مشغول

ادامه مطلب »
کتاب تفکر، سریع و آهسته

کتاب تفکر، سریع و آهسته

کتاب تفکر، سریع و آهسته اثر دنیل کانمن است. او روانشناس معروف و برنده جایزه نوبل است. این کتاب برای کسانی که می‌خواهند تفکر جدیدی

ادامه مطلب »
کتاب جادوی بزرگ

معرفی کتاب جادوی بزرگ

کتاب جادوی بزرگ اثر الیزابت گیلبرت یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است. نویسنده در این کتاب، با سبک آموزنده خود به موضوع خلاقیت پرداخته

ادامه مطلب »
کتاب دودنیا

معرفی کتاب دو دنیا

نویسنده کتاب، خانم گلی ترقی است. کتاب دو دنیا در سال ۱۳۸۱ شمسی در تهران انتشار یافت. دودنیا مجموعه‌ای از ۷داستان به نام‌های : اولین

ادامه مطلب »