آکادمی آموزشی عصرآگاهی

خلاصه کتاب باشگاه ۵ صبحی ها!

کتاب باشگاه 5 صبحی ها

داستان از آنجایی شروع می شود که روزی میلیاردی وجود داشت که در زندگی شخصی و کاری خود بسیار موفق بود. راز موفقیت او شاید کمی تعجب برانگیز باشد. او تنها با یک روتین صبحگاهی که ساعت ۵صبح از خواب بیدار می شد، به دستاوردهای بسیاری رسیده بود. اگر می خواهید با داستان عجیب و آموزنده کتاب باشگاه ۵ صبحی ها آشنا شوید، تا آخر این مطلب از عصرآگاهی را بخوانید.

معرفی کتاب باشگاه ۵ صبحی ها

کتاب باشگاه پنج صبحی ها با یک داستان اصلی شروع می‌شود که رابین شارما نویسنده این کتاب در حین روایت، درس‌ها و نکات مهم خودش را به مخاطب یادآوری می‌کند.
در کتاب باشگاه ۵ صبحی ها سه شخصیت اصلی ایفای نقش می‌کنند که این سه شخصیت، یک کارآفرین افسرده و شکست خورده، یک هنرمند درمانده و در جستجوی خلاقیت و یک میلیاردر موفق هستند.
این سه نفر در یک سمینار بهینه‌سازی فردی باهم آشنا می‌شوند. در این سمینار اتفاقات جالبی رخ می‌دهد و همین اتفاقات باعث شروع صحبت بین این سه نفر می شود. این صحبت مقدمه را برای ارتباط بین این سه نفر فراهم می‌کند و در نهایت میلیاردر موفق وقتی می‌بیند که این دو نفر دنبال تغییر و موفقیت هستند، تصمیم می‌گیرد که رمز موفقیت خودش را به آن‌ها بگوید.
داستان باشگاه ۵ صبحی ها، بسیار جالب است. میلیاردر موفق به هیچ عنوان رمز را کف دست آن‌ها نمی‌گذارد. بلکه آن‌ها را چند روزی به جزیره خودش دعوت می‌کند و به همراه آن‌ها سفری طولانی را در پیش می‌گیرد. هر جای این سفر پر از نکته و راز است که با خواندن کتاب باشگاه ۵ صبحی ها می‌توانید به این نکات ارزنده پی ببرید. یکی از جالب‌ترین جملاتی که در کتاب مطرح می‌شود، این است که
بیشترافراد آرزو می‌کنند که اتفاقات شگفت انگیزی برایشان رقم بخورد اما افراد موفق یاد گرفته‌اند که خوشان این اتفاقات را رقم بزنند.
مغز شما در ساعت پنج صبح در یک وضعیت بسیار ایده‌آل قرار دارد و می‌توانید با بهره گرفتن از خلوت و آرامش این ساعت، مثل یک نخبه عمل کنید.

آشنایی با نویسنده کتاب باشگاه ۵ صبحی ها

رابین شارما از بهترین نویسندگان و سخنرانان انگیزشی است که کتاب های خوبی به بازار عرضه کرده است. رابین شارما در سال ۱۹۶۵ در کانادا به دنیا آمد. تحصیلات اصلی اش در رشته حقوق و واکالت بود. رابین بعد از چند سال فعالیت در زمینه حقوق و وکالت تصمیم بگیرد آن را کنار بگذارد و به رشد و توسعه فردی چیزی که علاقه اش بود، بپردازد.
از نگاه رابین شارما امروزه انسان به مشکلات زیادی گرفتار شده و زندگی پرمشغله و بسیار عجیبی دارد. کتاب باشگاه پنج صبحی ها با این هدف مهم نوشته شده که انسان را با ذات و سرشت اصلی او آشنا کند و به او بفهماند که می‌تواند با خواست و اراده قوی خود و با کمک گرفتن از معجزه سحرخیزی به بهترین‌ها برسد. یکی از خصوصیات مهم اثرات رابین شارما، داستان سرایی او است. وی دوست دارد مقصود خودش را در قالب داستان و با کلمات پرکشش بیان کند و بر این باور است که با این کار می‌تواند مقصود و منظور خودش را به بهترین شکل ممکن در قلب و ذهن مخاطب حک کند.

بهترین و مهم ترین درس های کتاب باشگاه پنج صبحی ها

اگر کتاب باشگاه پنج صبحی ها را مطالعه کنید متوجه می شوید که این کتاب گنج ارزشمندی از نکات و درس‌ها درباره موفقیت است. این کتاب یک مقاله جامع درباره اهمیت سحرخیزی است. کتاب باشگاه ۵صبحی ها می‌تواند زندگی انسان را دگرگون کند و در تمام ابعاد زندگی انسان را به برتری برساند.
درست است که افراد زیادی در دنیا در مورد موفقیت و معنای آن اظهار نظر کرده‌اند ولی رابین شارما از دیدگاه اصولی و علمی نظر بسیار خوبی دارد و می‌توان گفت نظر او بهترین ایده است.
نویسنده بر این باور است که انسان زمانی می‌تواند خودش را موفق بداند که درهمه ابعاد زندگی (جسمانی، معنوی، روانی و مالی) موفق باشد. اگر بخواهیم موفقیت را فقط به مسائل مالی منتهی کنیم، دیگر حق استفاده از واژه موفقیت را نداریم و بهتر است در این مواقع از واژه «برنده شدن» استفاده کنیم. در ادامه مطلب به مهم‌ترین نکته کتاب باشگاه پنج صبحی ها اشاره شده است.

سحرخیز باش تا کامروا شوی!

شاید همه ما این جمله را شنیده ایم. اما به آن عمل نکنیم.
باید این را بدانیم که عمل کردن به آن واقعاً می‌تواند زندگی ما را بسیار دگرگون کند. سحرخیزی، کلید موفقیت است. با سحرخیزی است که می‌توانیم ذهن را آماده تمرکز بر هدفمان کنیم. ذهن‌های ما روزانه در معرض انواع و اقسام محتوای ارزشمند و بی‌ارزش قرار می‌گیرد.
این محتواها ما را از هدفی که داریم دور می‌کند و اجازه نمی‌دهد که روی هدفمان متمرکز شویم. رابین شارما در این کتاب به نکته مهمی در این زمینه اشاره می‌کند. وی می‌گوید:
شیمی مغز ما در اوایل صبح متفاوت عمل می‌کند. بخش پیشانی مغزمسئولیت نگرانی یا تجزیه و تحلیل مسائل را بر عهده دارد، در ابتدای صبح موقتاً غیر فعال است. در این بازه زمانی، دوپامین و سروتونین به مقدار زیادی در بدن ترشح می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود که سرشار از انرژی و آرامش شویم. این بهترین راه برای شروع یک روز فوق‌العاده است.

دیدگاه‌ها (2)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
 • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

  حسین محمدی ویرایشگر آوریل 5, 2023 Reply

  خیلی مطلب خوب و کاملی بود. من استفاده کردم. من سایتتون رو دیدم که خلاصه کتاب های زیادی رو به طور کامل دارید. میشه درباره کتاب هفت عادت مردمان موثر هم مطلبی تولید کنید؟

   نسرین میرزایی ویرایشگر آوریل 5, 2023 Reply

   خیلی ممنونم. بله حتما به زودی یک مقاله درباره این کتاب و تمام کتاب های مربوط به رشد و توسعه فردی منتشر می کنیم.