آکادمی آموزشی عصرآگاهی

معرفی کتاب نامه‌های سیمین دانشور و جلال آل احمد

کتاب نامه های سیمین دانشور و جلال آل احمد

کتاب نامه‌های سیمین دانشور و جلال آل احمد، به قلم سیمین دانشور نوشته شده است و در سال ۱۳۸۲ منتشر شده است. این کتاب، شامل نامه‌هایی است که سیمین آنها را طی سفرش به آمریکا نوشته است. مشخص است که نوع نامه نوشتن این هنرمندان، از سبک منحصر به فردی برخوردار بود. مجموعه‌های زیادی از نویسندگان مشهور مثل آلبر کامو جمع‌آوری شده که شامل نامه‌نگاری این چهره‌های بزرگ اهل قلم، به معشوقه‌هایشان بوده است. این آثار، بیشتر اوقات یک طرفه بوده و طرفداران نویسنده موردنظر برای آشنایی و لذت بردن از درونی ترین افکار او از آن‌ها استقبال می‌کنند. اما کم پیش می‌آید که نامه نگاری‌ها به صورت دوطرفه چاپ شود و هر دو طرف مکاتبه از بزرگترین نویسندگان صاحب سبک یک ملت باشند.

سیمین دانشور و جلال آل احمد از زوج‌های معروفی هستند که هر کدام به تنهایی نامی درخشانی در حوزه ادبیات معاصر ایران به حساب می‌آیند. این دو نفر وقتی کنار هم قرار می‌گیرند، ارزششان از قبل هم بیشتر می‌شود.

مانند تمام عاشقان، وقتی سیمین از جلال دور می‌شود و به ایالات متحده می‌رود، نامه‌های فراوانی را برای معشوق خود می‌فرستد که مجموع این نامه‌ها با تلاش‌های مسعود جعفری در کتاب اول از نامه‌های سیمین دانشور و جلال آل احمد به چاپ رسیده است.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*