آکادمی آموزشی عصرآگاهی

با برترین کتاب‌های متافیزیک آشنا شوید!

تا به حال این واژه را شنیده‌اید؟ متافیزیک! چقدر با این دنیا آشنایی دارید؟ اگر خیلی خلاصه بگوییم متافیزیک شاخه‌ای از علوم فلسفه است که به بررسی مسائلی مثل چیستی در جهان می‌پردازد. در ادامه این مطلب از عصرآگاهی فهرستی از کتاب‌ های متافیزیک را برایتان آورده‌ایم که حتما به دردتان می‌خورد. 

۱٫ کتاب انتقال واقعیت: مراحل ۱ تا ۵ نوشته ودیم زلاند

کتاب انتقال واقعیت، از بهترین کتاب های متافیزیک شما را با نظریه‌های کوانتومی و چگونگی بکار بردن این روش‌ها در زندگی آشنا می‌کند. 

افرادی که این ماجراجویی را تجربه کرده‌اند با قانون جهانی علت و معلول آشنا هستند که به عنوان قانون جذب نیز شناخته می‌شود.

درواقع، انتقال واقعیت قوانین بازی و نحوه انتقال بین آن قوانین برای دستیابی به آرزوهایتان است. این قانون همان قانون جذبی است که اغراق ‌شده است.

خواندن این کتاب برای هر کسی کار آسانی نیست. بااین‌حال، اگر قادر به درک این مدل ارائه‌ شده باشید، متوجه می‌شوید که شما چگونه هم علت و هم معلول خود هستید. هم تصویر و هم نمود خود هستید. این قانون تنها در رابطه با رهاسازی نیست بلکه می‌توانید بازی را کنترل کنید.

مهمترین نکاتی که از این کتاب یاد گرفتم یکی درک قانون تعادل است و دیگری اینکه یاد گرفتم چگونه آونگ‌ها را به حرکت در نیاورم یا ترازوها را خم نکنم و نیروهای متعادل‌کننده را از خواب بیدار نکنم چرا که می‌توانند نیروهایی بر ضد نیروهای دلخواه من ایجاد کنند. همینطور از درک عمیق‌تری که نسبت به قدرت تمرکز و آگاهی خود به دست آوردم نیز قدردان هستم.

این قانون شگفت‌انگیزترین چیزی است که بسیاری افراد آن را تجربه می‌کنند و احتمالاً دلیل کارساز نبودن آن برای برخی از افراد هم یادگیری نظریه «اهمیت» بود.

هر آنچه که توجهم را به نظریه اهمیت جلب می‌کند می‌تواند با فعال کردن نیروهای متعادل‌کننده مرا به مسیری که نمی‌خواهم بفرستد. این مسأله خودش همه چیز را تغییر داده است!

اگر تا به حال مفهوم انتقال واقعیت به گوشتان نخورده است، به یک ماجراجویی لذت‌بخش دعوت هستید.

۲٫ زندگینامه یک یوگی 

یوگا هنر و ورزشی برخاسته از آموزه‌های عرفانی است که هدف از آن رسیدن به آرامش درونی است. یوگی‌ها اساتید هنر یوگا هستند.

پاراما هانزا یوگاناندا داستان زندگی خود را در کتاب زندگینامه یک یوگی منتشر کرد که این کتاب به ۲۵ زبان دنیا ترجمه شد.

یکی از شناخته‌شده‌ترین یوگی‌ها است. کتاب زندگینامه یک یوگی (Autobiography of a Yogi) زندگینامه این استاد بزرگ است.

در این کتاب نویسنده با زبانی صریح از تجربیات الهام‌بخش زندگی خود می‌گوید. از کودکی جالب‌توجهش، برخورد با افراد مقدس و اساتید معنوی در جوانی، جستجوی آموزگاری برای خویش، ده سال آموزش دیدن توسط یک استاد بزرگ یوگا، سی سال زندگی و تدریس یوگا در آمریکا و همچنین دیدار با ماهاتما گاندی، رابیند رانات تاگور و برخی دیگر از شخصیت‌های معنوی و عرفانی شرق و غرب.

کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی نه‌تنها روایتی زیبا از زندگی عجیب و جالب نویسنده آن است، بلکه مقدمه‌ای عمیق نیز بر دانش باستانی یوگا و سنت مراقبه در آن ارائه می‌کند. روایت کتاب بسیار الهام‌بخش، سرگرم‌کننده، طنزآمیز و مملو از افراد خارق‌العاده است. داستان شگفت‌انگیز زندگی پاراهامسا یوگاناندا در این کتاب بستری برای نگاهی نافذ و فراموش‌نشدنی به اسرار غایی زیست انسانی فراهم کرده است. همین امر است که کتاب سرگذشت یک یوگی را تبدیل به اثری بسیار شاخص در حوزه خود می‌کند.

با خواندن این کتاب، با قوانین ظریف اما دقیقی آشنا می‌شویم که در پس اتفاقات معمولی رومزه و اتفاقات غیرمعمولی که به آن‌ها معجزه می‌گوییم، قرار دارند. داستان زندگی پاراما هانزا یوگاناندا آن‌چنان جذاب است که خواننده را تا انتها همراه خود می‌کند تا با نظریات او درباره‌ اسرار زندگی انسانی آشنا شود.

۳٫ چهار موافقت‌نامه اثر دون میگل روئیز و جنت میلز

این چهار موافقت‌نامه، توافقاتی هستند که با خودتان عهد می‌کنید و در واقع، کدی رفتاری هستند که می‌توانند زندگی شما را دگرگون کنند.

این کتاب خوانش سریع اما مؤثر بر اساس خرد باستانی تولتک است. در این کتاب، دون میگل روئیز نویسنده این کتاب، منبع باورهای خودمحدودکننده ما را فاش می‌کند که ما را در چرخه‌هایی تکراری به گیر انداخته و شادی را از ما می‌گیرند.

با استفاده از این چهار موافقت‌نامه در زندگیتان، آزادی، خوشبختی واقعی و عشق را تجربه کنید.

۴٫ نیمه تاریک جویندگان نور اثر دبی فورد

این کتاب را زمانی کشف کردم که برای ازدواج در دوراهی قرار گرفته بودم.

در آن زمان، معتقد بودم که باید دنیای بیرونی خود را تغییر دهم. قصد داشتم شریک زندگی‌ام را عوض کنم و اعتقاد داشتم این ازدواج باعث نجات ما می‌شود.

این کتاب به من کمک کرد تا متوجه شم که دارم عقب‌گرد می‌کنم. باید از خودم شروع می‌کردم. اگر موردی در شریک زندگی‌ام وجود داشت که می‌خواستم آن را تغییر دهم ابتدا آن را در درون خودم تغییر دادم، به آن عشق ورزیدم و آن را پذیرفتم.

و مدتی بعد آن مشکل دیگر مشکل محسوب نمی‌شد. دبی فورد به شما نشان می‌دهد که شما قدرت و آزادی لازم برای زندگی هدفمند را دارید.

۵٫ طلوع زمینی نو: کشف هدف زندگی اثر اکارت تُله

اکهارت تله به کندوکاو این مسأله می‌پردازد و این موضوع ایده‌های کتاب اول او با عنوان «قدرت لحظه حال» را بسط می‌دهد.

ما این توانایی را داریم که از حالت ناخودآگاه مبتنی بر نفس فراتر برویم و آگاهیم که این کار چگونه می‌تواند گامی اساسی در سفر معنوی ما برای تجربه آزادی و شادی باشد.

زمانی که تغییر را از خودمان شروع می کنیم این روند گسترش می‌یابد و راه بهتری برای زندگی و ساختن دنیایی بهتر را برایمان ممکن می‌سازد. انسان‌ها از طریق دگرگونی شخصی در آستانه ایجاد دنیای جدیدی قرار می‌گیرند.

این کتاب به من کمک کرد تا معنای واقعی آرامش را درک کنم و باعث بیداری من شد. این کتاب می‌گوید که با سادگی و سهولت حرکت کنید و اینگونه زندگی بی‌نهایت لذت‌بخش‌تر خواهد شد. تغییر از خود شما شروع می‌شود.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*