آکادمی آموزشی عصرآگاهی

بهترین کتاب‌های خودشناسی کدام اند؟

چند نمونه از بهترین کتاب‌های خودشناسی

خودشناسی باعث می‌شود که ما با شخصیت خودمان بیشتر آشنا شویم. با خودشناسی نقاط ضعف و نقاط قوت خود را پیدا می‌کنیم. در اینصورت خلاقیت‌ها و مهارت‌هایمان را کشف می‌کنیم. در ادامه این مطلب از عصرآگاهی بهترین کتاب‌های خودشناسی را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید. 

کتاب خودشناسی به روش یونگ 

کتاب خودشناسی به روش یونگ از بهترین کتاب‌ها در زمینه خودشناسی است. هدف این کتاب اینست که افراد بتوانند بعد از خواندن آن راحت تر خودشان را درک کنند. 

این کتاب با استفاده از تکنیکی به نام رمز واژه روش جالبی را بر اساس نظریه‌های روانشناس بزرگ یعنی همان یونگ ارائه می‌دهد. این تکنیک، تیپ‌های مختلف روانشناختی را مشخص می‌کند و ساختار هرکدام از این شخصیت‌ها را بررسی می‌کند. همینطور شناخت بیشتری از خود انسان و ارتباطات شخصیتی او را ارائه می‌دهد. 

کتاب خودشناسی به روش یونگ

سبک نگارش قابل فهم و سرگرم کننده این کتاب برای همه افرادی که علاقه مند به شناخت خودشان هستند، بسیار مفید و کاربردی است. 

 

کتاب تغییر مسیر زندگی 

اگر از زندگی خسته شده‌اید و دنبال تغییر هستید، این کتاب برای شما بسیار مفید خواهد بود. با خواندن این کتاب خودتان را بهتر می‌شناسید و متوجه می‌شوید بین شما و قهرمانان تفاوت زیادی وجود ندارد. چیزی که جلوی پیشرفت شما را می‌گیرد، ناتوانی در غلبه بر ترس است. ترستان را کنار بگذارید. همین ترس شما مانع این می‌شود که به چیزهایی که می‌خواهید برسید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا به توانایی‌های ذاتی خودمان پی ببریم. 

کتاب تغییر مسیر زندگی

کتاب هنر و علم خودشناسی

نویسنده این کتاب، پیتر هولینز روانشناس معروف است. او به مدت ۱۰سال، رفتار انسان‌ها را بررسی کرده است. اگر می‌خواهید بدانید که چرا به این دنیا آمده‌اید، این کتاب به شما می‌گوید. 

کتاب هنر و علم خودشناسی

این کتاب به شما می‌گوید که صفات ما از کجا به وجود می‌آیند. کشف هویت فردی در زندگی هر کسی مهم است. افراد در تلاش اند تا هدف خود از زندگی را پیدا کنند. خودشناسی اولین گام برای رسیدن به این هدف مهم است. 

کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد.

کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد همانطور که از اسمش پیداست، راهکارهایی را برای کنترل عصبانیت به شما معرفی می‌کند. 

ما در طول روز با افراد زیادی در ارتباط هستیم. این افراد ممکن است تأثیر خیلی زیادی روی زندگی مان بگذارند. 

کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد.

ممکن است این باور را داشته باشیم که دیگران به راحتی اعصابمان را به هم بریزند. این کتاب بهترین راهکارها را برای رفع این باورها به ما می‌دهد. 

کتاب ارزش خود را بدانید.

کتاب ارزش خود را بدانید اثر جون اوستین، نویسنده آمریکایی است. مهم ترین نکته این کتاب اینست که نویسنده معتقد است هر شخص باید خودش را در اولویت قرار دهد. اینکه خودتان را انسان ارزشمندی بدانید تأثیر زیادی روی زندگیتان می‌گذارد. همچنین این کتاب به این موضوع اشاره می‌کند که اشتباهات یک فرد نشان دهنده شخصیت او نیست. 

کتاب ارزش خود را بدانید.

کتاب کیمیاگر 

کتاب کیمیاگر را که قطعا همه شما می‌شناسید، اثر پائولوکوئیلو نویسنده معروف برزیلی است.

کتاب کیمیاگر 

شخصیت اصلی داستان پسری است از جنوب اسپانیا که چوپانی می‌کند. او برای یافتن یک قطعه جواهر سفر می‌کند. در طی این سفر به واقعیت‌هایی پی می‌برد و با شناخت خود به دنبال رویاهای خود می‌رود.

دیدگاه‌ها (1)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*

    کتاب باز Guest مارس 22, 2023 Reply

    بسیار زیبا جذاب