آکادمی آموزشی عصرآگاهی

کتاب‌هایی درباره موفقیت که باید بخوانید!

کتاب‌هایی درباره موفقیت

کتاب‌هایی درباره موفقیت چه کمکی به ما می‌کنند؟ انسان هر لحظه دوست دارد به کمال برسد. اگر شما هم دنبال موفقیت هستید توصیه می‌کنم کتاب‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنم را از دست ندهید.

کتاب ۱۵قانون موفقیت

این کتاب نوشته ناپلئون هیل است. نویسنده در این کتاب۱۵ قانون موفقیت شغلی و شخصی را آموزش می‌دهد که اکثر این قوانین را افراد موفق در زندگی به کار برده‌اند. این کتاب نسخه موفقیت را برای افراد نمی‌پیچد. بلکه تنها چیزهایی را می‌گوید که هر فرد موفقی باید در سبک زندگی خودش پیاده‌سازی کند. درواقع این کتاب به شما نمی‌گوید که این کارها را انجام دهید موفق می‌شوید. یا برعکس. این کتاب راجع به ایجاد عادت‌های جدید و تاثیرگذار در زندگی صحبت می‌کند.

جلد کتاب قانون موفقیت

نکته مهم درباره این کتاب این است که نویسنده آن را در دهه ۱۹۲۰ نوشته است. اما نکات مهم و جامع این کتاب، امروزه هم قابل استفاده هستند. همین موضوع زرد نبودن کتاب را به صراحت نشان می‌دهد. این اثر محدود به زمان و مکان نیست. به همین دلیل انسان‌ها به سادگی می‌توانند از آن استفاده کنند. از نظر نویسنده، داشتن تصویر درست از اهداف و اینکه چه چیزی از زندگی می‌خواهی مهم ترین اصل موفقیت است. ناپلئون زندگی جذابی داشته است. او از یک زندگی ساده به درجه‌ای می‌رسد که به گفته خودش هیچ آرزویی در دلش باقی نماند. شما با خواندن این کتاب، می‌توانید نقاط ضعف خودتان را بشناسید و روشی برای از بین بردن آن‌ها پیدا کنید.

اگر فردی هستید که نیاز به انگیزه دارید و از متن‌های کلیشه‌ای خسته شدید، اگر دوست دارید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید این کتاب مناسب شماست.

کتاب حداکثر موفقیت

کتاب حداکثر موفقیت به نویسندگی برایان تریسی از کتاب‌های معروف در زمینه موفقیت است. این اثر در سال ۱۳۹۹ انتشار یافت.  با ایده‌ها و راهکارهای این کتاب، احساس اعتماد به نفس بیشتری می‌کنید. کتاب حداکثر موفقیت، رویاهایتان را به واقعیت تبدیل می‌کند. تمرکزتان افزایش می‌یابد. توانایی بیشتری برای رسیدن به اهدافتان احساس می‌کنید.

کتاب حدأکثر موفقیت

با خواندن این کتاب، شما با افراد مهم زندگی خود ارتباط موثرتری خواهید داشت. همچنین در حرفه خود موفق تر خواهید شد. زندگی مثل یک قفل با یک رمز است. اگر شما این قفل را با اعداد درست بچرخانید، قفل باز می‌شود. فکر نکنید این یک معجزه است و به شانس بستگی دارد. شما اگر این اعداد درست را داشته باشید، حتما به آرزوهایتان می‌رسید. این کتاب به شما می‌گوید اگر چیزی را با تمام وجود بخواهید و زمان زیادی را برای رسیدن به آن هدف تلاش کنید، قطعا به دستش می‌آورید. شما هر چقدر بیشتر این ایده‌ها را در زندگی خود به کار ببرید، خیلی بهتر جواب خواهید گرفت. این کتاب شامل ۱۲فصل است شامل:

فصل اول: زندگی خود را به شاهکار تبدیل کنید
فصل دوم: هفت قانون مهارت فکری
فصل سوم: شاه‌برنامه
فصل چهارم: ذهن برتر
فصل پنجم: مهارت برتر
فصل ششم: نیروی برتر
فصل هفتم: تصمیم برتر
فصل هشتم: هدف برتر
فصل نهم: تسلط بر روابط انسانی
فصل دهم: تسلط بر روابط شخصی
فصل یازدهم: مهارت در هنر عملکرد والدین
فصل دوازدهم: مهارت نیروی عشق

کتاب از خوب به عالی

نویسنده این کتاب جیمز کالینز است. کتاب از خوب به عالی جز پرفروش‌ترین کتاب‌های موفقیت است. نویسنده در این کتاب جمله : خوب دشمن عالی است را به کار می‌برد و مخاطبین خود را به تلاش برای رسیدن از خوب به عالی تشویق می‌کند.

کتاب از خوب به عالی

در بخشی از کتاب به سوال چگونه می‌توان به مرحله عالی بودن رسید، می‌پردازد. موضوع مهم این کتاب، حرکت شرکت‌ها در مسیر تعالی و رشد است. در این کتاب می‌آموزید که چطور می‌توانید یک کسب و کار عالی را بسازید. این کتاب در زمینه مدیریتی هم به کسب و کارها کمک می‌کند. این کتاب برای تمام افراد جامعه در هر موقعیتی مناسب است. افراد با خواندن این اثر می‌توانند از مفاهیم آن استفاده کنند و زمینه پیشرفت مادی و معنوی خود را فراهم کنند. نویسنده طی ۵سال پژوهش روی کسب و کارها و افراد گوناگون این کتاب را نوشته است. به همین دلیل مفاهیم موجود کاملا مفید و کاربردی هستند. در این کتاب می‌خوانید که چرا بعضی شرکت‌ها می‌توانند موفق شوند و به درجات بالایی برسند و برخی دیگر توانایی این موفقیت را ندارند. این کتاب به این نکته اشاره می‌کند که عالی شدن خوب است اما عالی ماندن مهم‌تر است.

کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟

قطعا اسم این کتاب را شنیده‌اید. جز بهترین کتاب‌های موفقیت در دنیا است. کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرده است اثر اسپنسر جانسون است. او در این کتاب اتفاقاتی که ممکن است برای خیلی از افراد رخ دهد و به آن بی توجه باشند را مورد بررسی قرار داده است. در این داستان ۴شخصیت وجود دارد که در یک هزارتو زندگی می‌کنند دو موش به نام اسکری و اسنیف و دو آدم کوچولو به نام‌های هم و هاو. آنها یک منبع غنی از پنیر پیدا می‌کنند. تا قسمتی از داستان همه چیز خوب پیش می‌رود. هم و هاو به نزدیکی منبع پنیر کوچ می‌کنند. همین منبع محور زندگی این دو می‌شود. آنها متوجه این موضوع نیستند که منبع پنیر در حال تمام شدن است. یک روز وقتی صبح به محلی می‌روند که پنیرها در آنجا انبار شده بود، می‌فهمند که هیچ پنیری در آنجا وجود ندارد و خیلی ناامید می‌شوند. دو شخصیت دیگر داستان اسکری و اسنیف تمام شدن منبع پنیررا قبول می‌کنند و به دنبال منبع دیگری می‌گردند. اما هم و هاو حس می‌کنند که قربانی یک توطئه شده‌اند. این رفتار آنها باعث شد که روز به روز گرسنهتر شوند. اما در همان موقع موش‌هایی که دنبال منبع دیگری از پنیر بودند، منبع دیگری را پیدا می‌کنند.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

در این کتاب می‌خوانید: درصورتی که شرایط زندگی‌تان مطابق میلتان پیش نرفت اقدام به تغییر شرایط کنید. نویسنده در این کتاب افرادی را که در مواقع بروز مشکلات زندگی هیچ کاری نمی‌کنند را مورد انتقاد قرار می‌دهد. این اثر به عنوان بهترین کتاب انگیزشی و روانشناسی جوایز فراوانی را به دست آورده است. پیام مهم کتاب این است : به جای اینکه تغییر را پایان زندگی بدانید، باید یاد بگیرید که آن را یک آغاز بدانید.

این حرف را همه ما شنیده ایم ولی گاهی اوقات انگیزه زیادی نداریم. هاو برای پذیرش این واقعیت، این جمله را روی دیوار هزارتو می نویسد: (اگر تغییر را نپذیری نابود می شوی).»

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی از کتاب‌های تاثیرگذار در حوزه موفقیت است. دارن هاردی یکی از بهترین نویسندگان حوزه موفقیت است. او تا الآن با آثار خود توانسته تاثیر شگفت‌آوری در رشد و پرورش انسان‌ها بگذارد. کتاب اثر مرکب به این موضوع اشاره می‌کند که انتخاب‌های کوچک و ساده ما می‌توانند مجموعا نتایج بزرگ و تاثیرگذاری را رقم بزنند.

کتاب اثر مرکب

دارن هاردی معتقد است برای انجام کارهای بزرگ لازم است قدم‌های کوچک بردارید. شاید فکر کنید با قدم‌های کوچک به موفقیت نمی‌رسید. اما شما اگر به صورت مداوم تلاش کنید شاید در ابتدا پیشرفتی به وجود نیاید، اما بعد از مدتی نتیجه این تلاش‌ها نمایان می‌شود. در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم. یک روتین روزانه که بر پایه عادت‌های خوب بنا شده باشد، چیزی است که افراد موفق را از بقیه افراد جدا می‌کند. گاهی اوقات یک تغییر کوچک می‌تواند سرنوشت شما را به کل تغییر دهد. دارن هاردی در فصل‌های این کتاب به این موضوع اشاره می‌کند که چرا شروع کار دشوار است؟ و با گذر از سختی‌ها چه نتیجه‌ی شیرینی در انتظار شما است.

نویسنده می‌گوید: تغییرات بزرگ یک شبه اتفاق نمی‌افتد. یعنی اگر شما می‌خواهید به یک تغییر بزرگ برسید، باید ابتدا عادت‌هایی را در خودتان به وجود آورید. با تکرار این عادت‌ها تغییرات کوچکی در زندگی‌تان به وجود می‌آید. بعد از مدتی همین تغییرات ساده باعث یک تغییر بزرگ و تاثیرگذار در زندگی شما خواهد شد. به طور مثال شخصی اضافه وزن دارد و می‌خواهد ۳۰ کیلو وزن کم کند، او قطعا یک شبه به وزن ایده‌آل خود نمی‌رسد. بلکه با روزانه نیم ساعت ورزش و انجام حرکات ساده و همچنین تغذیه مناسب به وزن مناسب خود می‌رسید. هرکسی این کتاب را خوانده باشد، در توصیف آن از کلمه فوق‌العاده استفاده می‌کند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*