آکادمی آموزشی عصرآگاهی

فواید شکرگزاری چیست؟

شکرگزاری چه فوایدی دارد؟

همه ما می‌دانیم شکرگزاری یعنی تشکر ازخدا بابت تمام نعمت‌هایی که به ما بخشیده است. ما انسان‌ها با شکرگزاری می‌توانیم شادتر زندگی کنیم. همچنین در کارهایمان به موفقیت‌های بالاتری برسیم. ما در این مقاله از عصرآگاهی قصد داریم شما را با فواید شکرگذاری آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

فواید شکرگزاری 

شما هر چقدر به چیزهای مثبت فکر کنید، زندگی بهتری خواهید داشت. به این جمله فکر کنید. شاید عجیب به نظر برسد اما حقیقت دارد!

ارتباط بهتر با خدا 

یکی ازمهم‌ترین فواید شکرگزاری، داشتن ارتباط بهتر با خدا است. با یادآوری نعمت‌های بی‌شماری که خداوند در اختیار ما قرار داده است، احساس بهتری خواهیم داشت.

بهترشدن وضعیت مالی با شکرگزاری 

سعی کنید همیشه در زندگی داشته‌هایتان را ببینید و خدا را شکر کنید. بیشتر افراد در ارتباطاتشان با یکدیگر همیشه از مشکلات زندگی و دردهایشان با خدا سخن ‌می‌گویند. افراد انگشت شماری هستند که از داشته‌هایشان بگویند. درصورتی که یکی از راه‌های رسیدن به آرامش، عدم تمرکز بر نداشته‌ها و سختی‌های زندگی و یادآوری نعمت‌ها و داشته‌ها است. با این کار خداوند بخشنده، زندگی شما را پررونق می‌کند.

آرامش روحی و روانی 

از دیگر فواید شکرگزاری آرامش روحی‌تان است. وقتی شما در شرایط سختی قرار دارید، تنها کاری که می‌تواند به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید، شکرگزاری است.

یکی از فواید شکرگزاری، آرامش روحی و روانی است.

با شکرگزاری سریعتر به اهدافتان برسید. 

همه ما انسان‌ها اهدافی در زندگی داریم. خیلی از ما نمی‌دانیم چطور می‌شود به اهدافمان برسیم.

اگر به دنبال رسیدن به اهدافتان در سریع‌ترین زمان ممکن هستید، به شما پیشنهاد می‌کنم همیشه شکرگزار خداوند باشید. اینکار را انجام دهید تا نتایجی که وارد زندگیتان می‌شود را ببینید.

با شکرگزاری سالم تر زندگی کنید.

طبق یک آزمایش که بین ۱۰۰۰نفر انجام شد، مشخص شد افراد شکرگزار، دردها و رنج‌های کمتری تحمل می‌کنند. اغلب این افراد ورزشکاران خوبی هستند.

تاثیر شکرگزاری در روابط دوستانه 

هیچ انسانی بدون ارتباطات نمی‌تواند زندگی نرمالی داشته باشد. همه ما به یکدیگر نیاز داریم. چیزی که به زندگی شما جهت می‌دهد همین ارتباطات کوچک و بزرگ هستند. تعاملات اجتماعی شما، بالاترین تاثیر را روی زندگی‌تان می‌گذارد.

هرچقدر این ارتباطات صمیمی تر و سالم‌تر باشد، قطعا زندگی بهتری خواهید داشت. در این جا هم باید بگویم شکرگزاری و قدردانی زندگی و روابطتان را بهبود می‌بخشد. تحقیقات زیادی نشان می‌دهد کسانی که شکرگزاری می‌کنند، ارتباطات عمیق‌تری با اطرافیان خود دارند.

تمرین شکرگزاری 

به مدت یک ماه این تمرین را انجام دهید تا تاثیر شگفت‌انگیز آن را ببینید.

روزانه که از خواب بیدار می‌شوید، ۳مورد را بنویسید که از آن‌ها سپاسگزارید.

مثلا خدایا شکرت که امروز هم به من فرصت زندگی کردن دادی.

خدایا شکرت بخاطر لبخند پدر مادرم.

خدایا شکرت که به من نعمت وابسته نبودن را بخشیدی و خیلی جملات که می‌توانید بنویسید. با اینکار دید شما به زندگی مثبت‌تر می‌شود. حتی اگر اتفاقات بدی در آن روز بیفتد، راحت‌تر با آن کنار می‌آیید. اینکار را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. هرروز انجام دهید تا حس و حالتان را به طور مداوم خوب نگه‌دارید.

چگونه شکرگزاری کنیم؟

ارتباط شکرگزاری و قانون جذب 

حتما این جمله را شنیده‌اید که شما به هر چیزی که فکر کنید، اتفاق میفتد. بله کاملا درست است. ذهن شما با فکر کردن مداوم به چیزی آن را جذب می‌کند. حالا شکرگذاری چه ارتباطی به این موضوع دارد؟

پیشنهاد مطالعه:  مطلب شکرگزاری و قانون جذب

وقتی شما قدردان نعمت‌های فراوانی که خداوند بخشیده است باشید. خداوند هم نعمت‌های بیشتری به شما می‌بخشد. مثلا اگر دنبال پول و ثروت هستید، بابت پول و سرمایه‌ای که همین الان دارید خدا را شکر کنید.

یا اگر عضوی از بدنتان آسیب دیده یا درد دارید، بابت تمام عضوهای دیگر بدنتان خدا را شکر کنید. بله! اینجاست که معجزه شکرگزاری را درک می‌کنید.

ما در این مقاله که به تدوین مهندس حمید خسروی برای شما نوشته شده است، سعی بر آن داریم تا شما برای توسعه فردی خود گام جدیدی بردارید.

آکادمی پژوهش آموزشی دوره آموزشی زندگی حرفه‌ای را برای هر چه بهتر شدن به شما پیشنهاد می‌دهد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*