آکادمی آموزشی عصرآگاهی

کتاب تفکر، سریع و آهسته

کتاب تفکر، سریع و آهسته

کتاب تفکر، سریع و آهسته اثر دنیل کانمن است. او روانشناس معروف و برنده جایزه نوبل است. این کتاب برای کسانی که می‌خواهند تفکر جدیدی درباره فکرکردن داشته باشند، مناسب است. کتاب تفکر، سریع و آهسته در سال۲۰۱۱ منتشر شد.

کانمن در این کتاب دو بخش از ذهن (بخش اول : تفکر سریع و احساسی و بخش دوم: تفکر آهسته و منطقی) که اندیشه و تفکرات ما را هدایت می‌کنند، معرفی می‌کند. بخش اول به صورت غریزی کار می‌کند. این بخش به تلاش کمی هم نیاز دارد. اما بخش دوم سنجیده‌تر عمل می‌کند.

نویسنده با روش‌های متعدد به ما می‌آموزد که چطور با مدیریت این دو بخش خطاهای ذهنمان را کاهش دهیم. با شناخت کامل این دو بخش شما قادر خواهید بود تصمیمات درست‌تری در زندگی بگیرید. اساس تصمیم‌گیری‌های ما چیست؟ منطق است یا احساسات؟ آیا به مشاهداتتان از مسائل و مشکلات اعتماد می‌کنید؟ یک مثال برایتان بزنم. اگر در تابستان به شما بگویند فردا هوا سرد می‌شود، شما چه لباسی می‌پوشید؟ این مثال به صورت واضح به این موضوع اشاره می‌کند که رفتارهای ما کاملا وابسته به فعالیت مغزمان است. ما براساس تصورات ذهنی خود تصمیمات مهم زندگی خود را می‌گیریم. در آخر بگویم آن دسته از افرادی که به ساختار مغز علاقه دارند، با خواندن این کتاب، می‌توانند اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*