آکادمی آموزشی عصرآگاهی

برترین کتاب‌های قرن۲۰۰۰

دنیای ادبیات در طی زمان‌های مختلف تغییرات زیادی به خود دیده است. چهره‌هایی تاثیرگذار که از بین ما رفته اند و چهره‌هایی که به هستی خود ادامه داده‌اند. در این مطلب از عصرآگاهی قصد داریم شما را با برترین‌ کتاب‌های قرن۲۰۰۰ آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

کتاب‌های کسب و کار

کتاب انرژی هسته‌ای

نویسنده این کتاب، اسکارت اولدفورت تمام چیزی که یک بیزینس برای داشتن عملکردی عالی نیاز دارد را می‌داند. اسکارت در جوانی بیش از ۱میلیون دلار بدهی داشت و امیدی به موفقیت نداشت. او در همان زمان ۶مولفه‌ای که در کتاب آمده است را کشف کرد. اسکارت سرمایه گذار و مشاور کسب و کارهای موفق آنلاین است. او به کارآفرینان زیادی کمک کرده است تا کسب و کار خود را رشد دهند. این کتاب اسکارت جزء پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۲۰۲۱ بود. نویسنده توضیح می‌دهد که انرژی به نام اثر هسته‌ای با پیروی از این ۶مولفه به دست می‌آید. این کتاب قدرتمندترین تقویت کننده موفقیت، آزادی، فراوانی و تاثیرگذاری در دنیای کارآفرینی است. بسیاری از کسب و کارها با یادگیری اصول و قوانین این کتاب و اجرایی کردن آن‌ها به موفقیت‌های بالایی رسیدند. اگر مدیر یا کارآفرین هستید، پیشنهاد می‌کنم حتما این کتاب را مطالعه کنید.

شما با خواندن این کتاب، یاد می‌گیرید پولی را که به دست‌ آورید، حفظ کنید. همچنین با ۶اصل برای ایجاد کسب و کار آنلاین آشنا می‌شوید.

کتاب عادت‌های اتمی

این کتاب اثر جیمز کلیر به مدت یک سال در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون بود. کتاب عادت‌های اتمی به این موضوع اشاره می‌کند که بعضی عادت‌ها شاید خیلی کوچک و اندازه اتم باشند اما قدرتی دارند که می‌توانند انسان را به اوج موفقیت برسانند. یا برعکس باعث نابودی او شوند.

جلد کتاب عادت‌های اتمی

منظور از عادت‌های اتمی همان عادت‌های کوچکی هستند که ما سال‌ها مشغول انجام آن‌ها هستیم. عادت‌های ما به طور ناخودآگاه انجام می‌شود. اما مستقیما روی کیفیت زندگی ما تاثیر می‌گذارد. از جمله جملات مهم این کتاب : عادت اتمی درواقع رفتاری است که به طور منظم انجام می‌شود این عادت ساده و جزئی است. اما قدرت زیادی دارد و جزئی از سیستم رشد مرکب به شمار می‌رود.

کتاب روانشناسی پول

کتاب روانشناسی پول اثر مورگان هاوزل، روزنامه نگار سابقMotley fool است. نویسنده در این کتاب رفتارهای غیرمنطقی ما در برخورد با پول را نشان می‌دهد. او طی سال‌ها کار با پول به این نتیجه رسید که رفتارهای مالی ما بیشتر احساسی هستند نه منطقی.

خیلی از افراد فکر می‌کنند که چگونگی رفتار با پول را می‌دانند. دلیلشان هم این است که در سرمایه گذاری و مدیریت پول توانایی بالایی دارند. اما آیا فقط این کافیست؟

با خواندن این کتاب یاد می‌گیرید که چطور از پولتان محافظت کنید. یکی از موثرترین راه‌ها برای حفظ پول، بدبینی است. درواقع خوش بینی در کار و پول باعث گرفتن تصمیم‌های عجیب و بی منطق می‌شود. مثلا تصور کنید در یک امور مالی موفقیتی کسب کرده‌اید. شاید فکر کنید سرمایه گذاری بهترین و تاثیرگذارترین راه برای شماست. اشتباه نکنید! در این مواقع نباید تصمیمات یهویی بگیرید. لطفا بدبین باشید. چون در این مواقع خوش بینی باعث ورشکستگی شما می‌شود. پس تا جای ممکن هنگام سرمایه گذاری بدبین باشید. این نوع بدبینی از شما و سرمایه‌تان مثل فرشته نگهبان محافظت می‌کند.

کتاب‌های حوزه موفقیت

کتاب از صفر به یک

کتاب از صفر به یک، اثر پیتر تیل، نویسنده آمریکایی است. این اثر درباره استارتاپ‌ها و کسب و کارهای تازه کار توضیح می‌دهد. کتاب از صفر به یک، داستان یکی از کلاس‌های آنلاین نویسنده با عنوان استارتاپ در دانشگاه استنفورد را روایت می‌کند. این کلاس در سال ۲۰۱۲ تشکیل شد. هدف از برگزاری آن، این بود که دانشجویان، دانش و درک خود را از مباحث متعارف در زمینه‌های کسب و کار و کارآفرینی فرا بگیرند.

نکته اصلی این کتاب، انحصار و رقابت است. اشتباه نکنید! منظور نویسنده انحصار به معنای بد نیست. پیتر تیل از مخاطب می‌خواهد که در مقایسه با دیگر رقبا به تفاوت و تمایز برسد. از نظر او همین تمایز باعث برتری یک کسب و کار نسبت به دیگر کسب و کارها می‌شود. از دیدگاه نویسنده وقتی محصولی را به بازار عرضه می‌کنیم که قبل از ما کسب و کار دیگری آن را روانه بازار کرده است، ما وارد رقابت با آن‌ها می‌شویم. در بسیاری از مواقع ما بازنده این بازی هستیم. چون کسب و کارهای قبل از ما قطعا به قدرت و درک بیشتری نسبت به ما رسیده‌اند. در این شرایط چاره‌ای جز تمایز و انحصار نیست.

کتاب از صفر به یک دو مدل را برای شروع کسب و کار مطرح می‌کند. یکی از صفر به یک و دیگری از یک به بی نهایت. مثلا اگر کاری در ظاهر جدید است اما از قبل با آن آشنایی داریم و دیگران هم در آن زمینه فعالیت کرده‌اند، درواقع باید از یک به بی نهایت برویم. اما از صفر به یک یعنی چیزی وجود ندارد و ما باید آن را به وجود بیاوریم.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، نوشته ناپلئون هیل، کتابی در زمینه موفقیت است. نویسنده قصد دارد راه‌های کسب ثروت را به خواننده بیاموزد. این کتاب درسال۱۹۳۷ منتشر شد. ناپلئون هیل می‌خواهد به مخاطبین خود آموزش دهد که چطور با فکر و اندیشه مثبت به زندگی رویایی خود دست پیدا کنند.

جلد کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

زندگی رویایی فقط موفقیت مالی نیست. این کتاب به شما یاد می‌دهد که چطور از طریق اندیشه، به اعتماد به نفس و آرامش برسید.

جمله معروف نویسنده در این کتاب: هرچیزی که در ذهنتان تصور و باور کنید، می‌توانید به آن برسید. ناپلئون اعتقاد دارد: همه چیز از اندیشه ما شروع می‌شود. او از مخاطب می‌خواهد برای رسیدن به اهداف خود بینش خود را تغییر دهد. با خواندن این کتاب و عمل به نکات آن می‌توانیم هم زندگی شخصی و هم کسب و کارمان را متحول کنیم.

کتاب اسرار کوانتومی

کتاب اسرار کوانتومی، اثر ساندرا آنه تیلور است. او با یک سری مبانی ساده علمی فیزیک کوانتوم، سعی بر این دارد با معرفی ۲۸تکنیک علمی مخاطب را در ایجاد تغییراتی مثبت در سبک زندگی، کار و روابط، کمک کند تا آن‌ها به موفقیت برسند. تکنیک‌های معرفی شده در ۷بخش مجزا و با عنوان‌هایی مثل هفت قانون جهانی موفقیت، ۶قدرت شخصی موفقیت و ۱۵انرژی مغناطیسی موفقیت ارائه شده است. همچنین با ذکر مثال‌هایی به نمونه‌های قانون جذب اشاره می‌کند. مثلا می‌گوید اگر احساس خود را روی فقر و بیکاری متمرکز کنید، به طور ناخودآگاه نداری و فقر و کمبود را جذب می‌کنید. طبق اصل کوانتوم، با آگاهی خود می‌توانیم به تجربیات زندگی خود نظارت داشته باشیم و به موفقیت برسیم.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*