آکادمی آموزشی عصرآگاهی

آیا تنوع داشتن در کارها باعث افزایش درآمد می شود؟

درآمد، بخش مهمی از زندگی هر فرد را شامل می‌شود و عموما راه‌های بسیاری وجود دارد که منجر به افزایش درآمد و کسب بیشتر ثروت می‌شود. معمولا افراد برای این که بتوانند راهی برای افزایش درآمد خود داشته باشند، وارد بازار کار شده و در یکی از هزار حوزه کاری مختلف موجود در بازار حال حاضر، شروع به کار می‌کنند. اما آیا این که تنها در یک زمینه کاری حضور داشته باشیم برای ما کافی است؟ آیا افزایش درآمد از طریق کسب و‌ کار متنوع، شدنی است؟ در این مطلب همراه ما باشید تا به بررسی تخصصی این موضوع بپردازیم.

آیا حضور در یک زمینه کاری برای کسب درآمد کافیست؟

این که به این نتیجه برسیم که آیا حضور در یک زمینه کاری برای کسب درآمد کافی است یا خیر، بسته به دو موضوع دارد. موضوع اول این است که شما چه سطحی از درآمد را برای خود به همراه سطح امن تلقی می‌کنید و موضوع دوم این است که آیا کاری را به شکل تخصصی انجام می‌دهید یا خیر.

در رابطه با موضوع اول، می‌توانیم از یک مثال استفاده کنیم تا درک راحت‌تری داشته باشید. فرض کنید شما ماهانه ۱۰ میلیون تومان از محل کار خود درآمد دارید. با این درآمد، می‌توانید تمامی هزینه‌های زندگی را پرداخت کرده و پس‌انداز خود را انجام دهید. در این صورت، حضور در یک زمینه کاری برای ما کافیست و کسب درآمد مورد نظرمان را به همراه دارد؛ اما اگر سطح درآمد شا از محل کارتان ۵ میلیون تومان بود و شما برای رسیدن به سطح ایمن نیاز به ۵ میلیون تومان دیگر باشید، شغل‌های دیگر وارد عمل می‌شوند.

در رابطه با موضوع اول نیز این مثال بهترین گزینه است. اگر فرض را بر این بگیریم که شما دندانپزشک هستید، می‌توانیم بگوییم که شما سال‌ها تحصیل کرده‌اید تا به این حوزه درمانی وارد شوید. پس به شکل تخصصی در این زمینه به فعالیت می‌پردازید. در صورتی که درآمدی بیشتر از درآمد حال حاضر مد نظرتان بود، می‌توانید وارد زمینه کاری دیگری شوید.

افزایش درآمد از طریق کسب وکار متنوع شدنی است؟

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای افزایش درآمد، حضور در کسب وکارهای متنوع است. از آنجایی که زندگی امروزی بیشتر به سمت تکنولوژی سوق پیدا می‌کند، کسب وکارهایی که به صورت اینترنتی فعالیت دارند تبدیل به یکی از پرطرفدارترین و همچنین پردرآمدترین کسب وکارها شده‌اند. دلیل اصلی آن نیز این است که افراد امروزه بیشترین زمان خود را در فضای مجازی و اینترنت به همراه تلفن همراه یا سیستم‌های کامپیوتری خود می‌گذرانند.

در صورتی که هر شخص بتواند به خوبی در این زمینه ظاهر شود، شانس بیشتری برای افزایش درآمد به همراه خواهد داشت. بسیاری از افرادی که تا به امروز، سال‌ها تنها در یک حوزه کاری به فعالیت می‌پرداختند، چندین شغل دیگر در حوزه‌های دیگر مانند فروشگاه‌های اینترنتی، تولید محتوا، ادمین شبکه‌های اجتماعی و مواردی این چنینی را برای خود انتخاب کرده‌اند تا بتوانند از ساعات استراحت خود نیز درآمدی را کسب کنند.

پس افزایش درآمد از طریق کسب و کار متنوع شدنی است، در صورتی که به درستی در این مسیر حضور پیدا کنید.

چگونه متوجه شویم که در این مسیر به درستی پیش می رویم؟

گاهی اوقات ما در کارهای خود غرق می‌شویم و اصلا به این فکر نمی‌کنیم که آیا راه درستی را برای کسب درآمد بیشتر، انتخاب کرده‌ایم یا خیر! شما در هر مسیری که قدم بر می‌دارید، باید در ابتدای راه از درست بودن آن اطمینان حاصل کنید. درست است که ریسک کردن در زندگی خوب است، اما ریسکی که منجر به از دست رفتن کل سرمایه شما شود، ارزشی ندارد.

برای این که متوجه شوید که در مسیر درستی قرار گرفته‌اید و کسب درآمد از طریق کسب وکار را به نحو احسن انجام می‌دهید، ابتدا به خودتان نگاه کنید!

  • آیا از وقتی که چندین شغل متنوع را با خود به همراه دارید، وضعیت جسمانی مناسبی داشته‌اید؟
  • آیا سلامت روح شما در وضعیت مناسبی قرار دارد؟
  • آیا زمان مناسب برای استراحت کردن و یا تفریح برای خود به همراه دارید؟
  • آیا زمان مناسبی برای خواب شما در طول شب وجود دارد؟

اگر در جواب همه این سوالات پاسخ مناسبی داشتید، یعنی در مسیر درستی قرار دارید که انتهای آن به موفقیت می‌رسد. فراموش نکنید که هیچ چیزی مهم‌تر از سلامت جسم و روح شما نیست؛ حتی اگر شغلی چندین برابر افزایش درآمد بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد!

چگونه شغل‌های مناسب را برای خود انتخاب کنیم؟

برای این که چندین شغل را به درستی در کنار یک دیگر پیش ببرید، مهم است که برخی موارد را مد نظر خود قرار دهید. در این بخش راهنمایی را در اختیار شما قرار می‌دهیم که با توجه به آن می‌توانید افزایش درآمد از طریق کسب وکار متنوع را آغاز کنید.

تکلیفتان را با شغل اصلیتان مشخص کنید!

اگر از شغل اصلیتان راضی هستید، بخش زیادی از طول روز را به آن اختصاص دهید. فراموش نکنید که شغل اصلی شما مهم‌تر از سایر مشاغلی است که در کنار آن ادامه می‌دهید.

زمان های خالی خود را به همراه زمان استراحتتان مشخص کنید.

زمان‌های خالی خود را مشخص کرده و سپس ساعاتی که در آن به استراحت می‌پردازید را جدا کنید. این گونه متوجه می‌شوید که چند ساعت در روز را می‌توانید به انجام مشاغل دیگر اختصاص دهید.

پیشنهادات شغلی مناسب خودتان را بررسی کنید.

حال که ساعات خالی روز شما مشخص شد، به سراغ پیشنهادات شغلی بروید که برای شما مناسب است. به هنگام بررسی این پیشنهادات، آنهایی را انتخاب کنید که دقیقا مطابق برنامه‌ریزی شما باشند، نه سنگین‌تر و نه سبک‌تر!

اگر پیشنهاد شغلی ارزشش را داشت، در صورت توان، کمی انعطاف پذیر شوید!

اگر پیشنهاد شغلی را مشاهده کردید که از همه نظر برای شما مناسب‌ترین بود، اما کمی با برنامه‌ریزی شما مغایرت داشت؛ در صورتی که می‌توانید کمی انعطاف پذیرتر در برنامه‌تان عمل کنید، این کار را انجام دهید! فراموش نکنید که هدف از حضور شغل‌های مختلف در زندگی شما، افزایش درآمد است. پس برای این که درآمد بیشتری داشته باشید، گاهی نیاز است تا حدی انعطاف پذیری را از خود نشان دهید.

سخن پایانی

افزایش درآمد از طریق کسب وکار متنوع می‌تواند بهترین و ساده‌ترین گزینه برای افرادی باشد که سالهاست در حال فعالیت در یک حوزه کاری بوده و می‌خواهند درآمد بیشتری را برای خود به همراه داشته باشند. در نظر داشته باشید که شغل‌هایی که قرار است به تازگی وارد زندگی شما شوند، نباید تاثیر منفی در آرامش شما داشته باشند و همچنین نباید روتین زندگی شما را به گونه‌ای تغییر دهند که برای سلامت جسم و روحتان، آسیب‌زا باشند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*