آکادمی آموزشی عصرآگاهی

آیا میلیاردر شدن با ارز دیجیتال امکان دارد؟

میلیاردر شدن با ارز دیجیتال غیرممکن نیست. با این حال بهتر است از استراتژی‌هایی که می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند، آگاهی داشته باشید. در ادامه تا حدود زیادی از روش‌های سرمایه گذاری و خطرات آن مطلع شوید.

حتماً شما هم بارها در رسانه‌های مختلف شنیده‌اید یا خوانده‌اید که بسیاری از افراد با سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال به ثروت‌های هنگفتی دست یافته‌اند؛ به گونه‌ای که حتی شنیدن این گونه خبرها نیز هر فردی را وسوسه می‌کند تا در این زمینه وارد عمل شود. با این حال نمی‌توان به سادگی از کنار ضرر و زیان‌های احتمالی که برخی دیگر از افراد صرفاً به واسطه سرمایه گذاری در این حوزه متحمل شده‌اند، راحت گذشت.

با وجود تمام فراز و نشیب‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، اگر شما هم سودای میلیاردر شدن با ارز دیجیتال را دارید، حتماً باید با برخی اصول سرمایه گذاری در این بخش آشنایی کافی داشته باشید؛ بنابراین با ما در ادامه همراه باشید.

برای این که به این پرسش، پاسخی در خور بدهیم، باید قبل از هر اقدامی در این حوزه، جوانب مختلف را بسنجیم و اهل ریسک‌های بزرگ باشیم زیرا همان طور که گفتیم در حوزه ارز دیجیتال، فراز و فرودهای بسیاری وجود دارد.

این که بدانیم در هر زمان چگونه باید عمل کرد، بسیار مهم است. در ادامه به نکات مهمی که برای میلیاردر شدن با ارز دیجیتال باید بدانید، اشاره شده است:

کریپتو کارنسی‌هایی را خریداری کنید که در خدمت یک هدف هستند.

در دنیای ارز دیجیتال، هزاران رمز ارز وجود دارد و شما به سادگی می‌توانید آن‌ها را معامله کنید، ولی اکثر قریب به اتفاق آن‌ها، هیچ وقت ارزش خاصی نخواهند داشت.

در این صورت، اگر خوش شانس باشید می‌توانید از ترید هر رمز ارز، سودی به جیب بزنید ولی در صورتی که در پی میلیاردر شدن با ارز دیجیتال هستید، باید در رمزارزهایی سرمایه گذاری کنید که ماندگاری زیادی دارند؛ برای این که به ارزش واقعی هر رمزارز پی ببرید، می‌توانید وایت پپرهای موجود در هر یک از آن‌ها را بخوانید و متوجه شوید که چه کاربردی دارند و چگونه با بلاک چین گره خورده‌اند و چه میزان ارزان تر از رقبایشان هستند و چقدر سریع تر به فروش می‌رسند. 

رمزارزهای متنوعی را خریداری کنید.

از قدیم گفته‌اند که هیچ گاه همه تخم مرغ‌ها را در یک سبد قرار ندهید، در مورد ارز دیجیتال هم داستان از همین قرار است؛ بازار رمز ارز به گونه‌ای است که در صورتی که کل دارایی خود را روی یک نوع ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید، ریسک ورشکستگی شما به طور تصاعدی بالا می‌رود.

بنابراین همان گونه که در خصوص سبد سهام رفتار می‌کنید، سرمایه گذاری خود را بر روی تعداد انگشت شماری رمزارز با دوام طولانی مدت انجام دهید.

این کار شانس شما را برای میلیاردر شدن با ارز دیجیتال افزایش می‌دهد و خطر نابودی کل سرمایه شما را به حداقل می‌رساند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب رازهای پولدارشدن که نمی‌دانید!

معامله کردن روزانه

برای موفقیت در هر کاری، باید در آن حرفه، تداوم داشته باشید؛ در خصوص رمزارزها هم داستان به همین منوال است؛ به این معنی که بهتر است برای موفقیت در این حوزه معاملات روزانه انجام دهید، هر چند که ممکن است ریسک بالایی داشته باشد. با اتخاد چنین روشی، به دلیل نوسانات شدید قیمت کریپتوکارنسی ها، ممکن است در پایان هر روز، سرمایه شما افزایش یاید؛ با این حال خطر از دست دادن سرمایه نیز شما را تهدید خواهد کرد؛ بنابراین باید روش معاملات روزانه را یاد بگیرید. به همین دلیل بهتر است برای یادگیری معاملات روزانه خود زمان بگذارید و روشی معینی را در پیش بگیرید.

ماینر شوید.

اگر واقعا به دنبال میلیاردر شدن با ارز دیجیتال هستید، یکی از راه ها این است که به جای سفته بازی، ماینر شوید.

به طور کلی کسانی که اقدام به استخراج یا ماین کریپتو می‌کنند، پس از اعتبارسنجی تراکنش‌ها در بلاک چین، با سکه پاداش می‌گیرند. به این منظور، این افراد باید معادلات ریاضی پیچیده‌ای را حل کنند که این امر، نیاز به قدرت محاسباتی بالایی دارد.

امروزه، اغلب ماینرها، شرکت‌هایی هستند که ۲۴ ساعته معادلات پردازش مزارع سرور گسترده را انجام می‌دهند و به همین دلیل، رقابت با آن ها برای یک ماینر شخصی کمی دشوار است.  

یکی دیگر از روش های مشارکت در استخراج کریپتو، سرمایه ‌گذاری در یک استخر ماینینگ است که در این شرایط، عده زیادی از سرمایه‌گذاران، دارایی خود را در یک عملیات معدنی گسترده سرمایه گذاری می کنند تا شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشند. با این حال، به این نکته توجه کنید که در فضای استخراج هم هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.

از ایردراپ‌ها و فورک‌ها استفاده کنید.

ممکن است با استفاده از ایردراپ‌ها و فورک‌ها یک شبه ثروتمند نشوید، اما می توانند روشی عالی برای جمع ‌آوری ارزهای دیجیتال اضافی باشند که البته همین امر می ‌تواند به شما در ایجاد ثروت در دراز ‌مدت کمک کند.

به طور کلی، ایردراپ‌ها، تبلیغاتی برای ارزهای دیجیتال جدید است که معمولاً توسط توسعه دهندگان به منظور گسترش شناخت و آگاهی منتشر می‌شود.

فورک هنگامی اتفاق می افتد که یک ارز دیجیتال موجود، پروتکل خود را ارتقا یا تغییر دهد، در چنین شرایطی، معمولاً در شبکه جدید یا به روز شده، به دارندگان موجود، سکه های رایگان داده می‌شود.

در صورتی که شما هم می توانید در این پروژه ها مشارکت کنید، این استراتژی می تواند راه عالی برای دریافت ارز دیجیتال رایگان باشند.

از تمام خطرات آگاهی کافی داشته باشید.

هر چند که شما اقدامات زیادی را به منظور کاهش ریسک سرمایه گذاری خود انجام می‌دهید، با این حال، ماهیت سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، سوداگرانه است.

در حالی که تمام استراتژی‌ هایی که در این مقاله گفته شد، می‌ توانند به کاهش ریسک سرمایه گذاری شما کمک کنند، باز هم بهتر است صرفاً پولی را در حوزه ارز دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنید که از دست دادن آن آسیبی به روند زندگی شما وارد نکند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا به این پرسش فراگیر که میلیاردر شدن با ارز دیجیتال امکان دارد؟ پاسخ دهیم، هر چند که پاسخ مشخص به این پرسش، منوط به شرایط خاصی است.

سرمایه گذاری در حوزه ارز دیجیتال هم مانند سایر حوزه‌ها، نیاز به آگاهی و دانش دارد. هر چه شما در این بخش، اطلاعات بیشتری از استراتژی‌های خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال داشته باشید، امکان موفقیت شما در سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بیشتر خواهد شد.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*