آکادمی آموزشی عصرآگاهی

اشتباهاتی که افراد موفق انجام نمی‌دهند

اشتباهاتی که افراد موفق انجام نمی‌دهند.

همه ما در زندگی دچار اشتباهات بزرگ و کوچک شده‌ایم. این موضوع کاملا طبیعی است. اشتباهات شما بخشی از زندگی شماست. درواقع شما از راه همین اشتباهات به موفقیت دست پیدا می‌کنید. اشتباهات خود را به درستی بشناسید و راه‌هایی برای تکرار نکردن آنها پیدا کنید. در اینصورت به یک انسان موفق تبدیل می‌شوید. در ادامه این مطلب از عصر آگاهی با ما همراه باشید تا با اشتباهات افراد موفق آشنا شوید.

اشتباهاتی که یک انسان موفق تکرار نمی‌کند.

همانطور که در ابتدای متن گفتیم، انسان‌ها همگی مرتکب اشتباه می‌شوند. باید از این اشتباهات تجربه و دانش لازم را به دست آورید. همین تجربیات باعث موفقیت شما می‌شوند. در ادامه چند مورد از اشتباهاتی که یک انسان موفق تکرار نمی‌کند را آورده‌ایم.

نپرسیدن سوالات دشوار

شما وقتی درباره مسئله‌ای، سوالی را می‌پرسید، شاید حس خوبی نداشته باشید. علت این است که دوست ندارید اطرافیانتان قضاوت اشتباهی درباره شما داشته باشند. اما این را بدانید که در مواقعی مجبور به اینکار هستید. اگر می‌خواهید به یک انسان موفق تبدیل شوید، خجالت را کنار بگذارید و سوالات خود را بپرسید.

افراد موفق اجازه ایجاد روابط سمی را در زندگی خود نمی‌دهند.

روابط شما مهم‌ترین قسمت از زندگی شما هستند. همانطور که جیم روون می‌گوید: شما میانگین ۵نفری هستید که بیشترین وقت خود را با آن‌ها می‌گذرانید. روابط منفی، شما را هم سطح آن افراد پایین می‌آورد. کم کم رفتارتان مثل آن‌ها می‌شود. برعکس. روابط مثبت شما را به جلو می‌برد. تا جایی که فکرش هم نمی‌کنید. اگر می‌خواهید به یک انسان موفق تبدیل شوید، روابط زندگی خود را آنالیز کنید. اگر به نتیجه رسیدید که باید فردی از زندگی شما خارج شود، حتما اینکار را انجام دهید. این را یادتان باشد در زندگی کسی به اندازه خود شما مهم نیست. اجازه ندهید روابط نادرست و سمی که دارید، مانع پیشرفت شما شود.

رویاهای دیگران را دنبال نکنید.

اینکه شما خواسته‌ای دارید و درجهت رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنید، کاملا طبیعی است. اما اگر رویاهای دیگران برایتان جذاب باشد و بخواهید آن‌ها را دنبال کنید، شاید موفق نشوید. خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. به صورت جداگانه برای خود هدف و رویا داشته باشید. اجازه ندهید فکر کردن به رویاهای دیگران مانع فکرکردن درباره رویاهای خودتان شود.

مطلب پیشنهادی: مطلب چگونه موفق شویم؟

اجازه ندهید ترس و تردید روی انتخاب‌های شما تاثیر بگذارد.

ترس و شک، یکی از بخش‌های عادی زندگی هر شخصی است. اما این ترس نباید روی تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی تاثیر بگذارد. افراد موفق ارزش‌های خود را می‌شناسند. مطابق با این ارزش‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند. و وقتی تصمیم‌گیری می‌کنند، ترس و تردید از عوامل تصمیم‌گیری آن‌ها نمی‌باشند.

آمادگی جسمی افراد موفق، رابطه مستقیم با موفقیت دارد.

اینکه چقدر فعالیت دارید، روی مقدار انرژی که دارید، تاثیر می‌گذارد. همین موضوع، روی چگونگی مقابله با اهدافتان تاثیر می‌گذارد. آمادگی جسمی شما با موفقیت شما رابطه مستقیم دارد. شما باید سلامتی خود را در اولویت قرار دهید. چون همانطور که می‌دانید، یکی از مهم‌ترین کلیدهای زندگی طولانی و شاد، تناسب اندام است.

کارهایی که دوست ندارید را انجام ندهید.

کارهایی که به نظرتان بی اهمیت هستند را از برنامه خود خارج کنید. به جای آن کارهایی را وارد زندگی خود کنید که شما را به سمت زندگی دلخواهتان نزدیک می‌کند. زمان، ارزشمندترین چیز در زندگی است. آن را به خاطر انجام کارهایی که دوست ندارید یا بی اهمیت هستند، هدر ندهید. 

ترس از خود واقعی بودن

خیلی از افراد از متفاوت بودن می‌ترسند. به همین دلیل شبیه دیگران رفتار می‌کنند. شما باید اعتماد به نفس کافی داشته باشید. شبیه خودتان باشید. اینگونه استعدادهایتان کشف می‌شود. درست مثل افراد موفق! ترس خود را کنار بگذارید و سبک زندگی منحصر به فرد خودتان را داشته باشید. با اینکار به هر هدفی که بخواهید می‌رسید. حتی شاید اهداف شما برای دیگران غیرقابل فهم باشد. هیچ ایرادی ندارد. نباید ناامید شوید. اگر تلاش نکنید، خیلی راحت شکست خواهید خورد. شما یک شبه به اهدافتان نمی‌رسید. این را هم بدانید که هیچ زمانی برای شروع موفقیت و تلاش برای آن دیر نیست. فقط اقدام کنید.

دیگران را متهم کردن

اینکه مسئولیت اشتباهاتتان را قبول نکنید و دیگران را سرزنش کنید، کار بسیار ناپسندی است.

افراد موفق مسئولیت تمام اشتباهات خود را می‌پذیرند و اینگونه زمینه رشد و پیشرفت خود را فراهم می‌کنند.

یکی از دلایلی که افراد موفق مورد احترام دیگران هستند، همین ویژگی است.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*