آکادمی آموزشی عصرآگاهی

چطور انرژی مثبت داشته باشیم؟

در دنیایی پر از استرس و ناراحتی و دل مشغولی زندگی می‌کنیم. اگر در این دوران زندگی، نگرش مثبت داشته باشیم می‌توانیم کشتی زندگی خود را به مقصود برسانیم. در این مطلب با ما همراه باشید تا درباره انرژی مثبت و اینکه چطور انرژی مثبت جذب کنیم توضیح می‌دهیم.

انرژی مثبت چیست؟

بله! درست است. انرژی مثبت همان چیزی است که همه ما تصوری درست از آن داریم. مثل نور، عشق، محبت و…

همه این موارد ماهیت مثبت دارند. ما با به یادآوردن این کلمات تصور مثبت و حس خوبی دریافت می‌کنیم.

اشیا دارای ارتعاش هستند.

شما هر چیزی را که در این جهان هستی می‌بینید یا می‌شنوید و لمس می‌کنید، ارتعاش دارند.  اگر به هر اشیایی نزدیک شوید، تحت تاثیر ارتعاش آن قرار می‌گیرید.

حتما شنیده‌ای که می‌گویند از آدم‌های انرژی منفی و بدبین دوری کنید، اما چرا؟!

سلول مغز هم مانند اشیا عمل می‌کند. موجی از انرژی الکتریکی را از خود پخش می‌کند که این انرژی در جایی مستقر می‌شود. اگر شما در حوزه ارتعاش سلول مغز کسی قرار بگیرد ارتعاش او را دریافت خواهد کرد. این ارتعاش به صورت انرژی منفی یا مثبت نمایان می‌شود و روی ذهن شما تاثیر می‌گذارد.

در ادامه راهکارهایی برای جذب انرژی مثبت بیان می‌کنیم.

۱٫ نسبت به افکار خود آگاه باشید.

هر فکری که به ذهن شما خطور می‌کند، بر شما تاثیر می‌گذارد. شما زمانی که مثبت و شاد فکر می‌کنید، این افکار ماهیت خارجی به خود می‌گیرند.

هر کدام از ما با دیگری فرق داریم. با یک فکر کوچک مثبت شروع کنید و بعد همان را ادامه دهید. زمانی که فکری منفی به ذهن‌تان خطور می‌کند، سعی کنید آن را از خود دور کنید.

جملات مثبت و انگیزشی را روی کاغذ بنویسید و آنها را روی یخچال یا داشبورد ماشین تان یا هرجا که زیاد جلوی دیدتان هست، قرار دهید.

جمله‌هایی مثبت و انرژی‌زا برای خود یادداشت کنید، آنها را در فضاهایی قرار دهید که مدام جلوی چشم شما باشند و در طول روز آنها را بخوانید. آنها را روی آینه حمام، روی یخچال، یا روی داشبورد ماشین‌تان بچسبانید. هر وقت که یکی از آنها را می‌بینید آن را سه بار در ذهن خود و یا بلند بخوانید.

۲٫ مراقبه انجام دهید.

مراقبه به زمان‌هایی می‌گویند که به نیروی برتر خود نزدیک می‌شوید. مهم نیست چطور یا چه مدت اینکار را انجام می‌دهید. تنها چیزی که اهمیت دارد، این است که آن را انجام ‌دهید.

۳٫ نسبت به تغذیه خود آگاه باشید.

برخی مواد غذایی دارای ارتعاش پایین و برخی دارای ارتعاش بالا هستند. اگر در غذایی که مصرف می‌کنید، از مواد شیمیایی و آفت کش استفاده شده باشد باعث ضعیف تر شدن شما می‌شود.

میوه‌های ارگانیک، سبزیجات و آجیل جزو غذاهای خوب و مقوی و دارای ارتعاش بالا هستند.

غذاهایی مثل لبنیات، غلات و مواد قندی ارتعاش نسبتا پایینی دارند.

۴٫ از ارتعاش اطرافیانتان آگاه باشید!

سطح انرژی خودتان را با گذراندن وقت با افرادی که ارتعاش بالایی دارند، افزایش دهید و انرژی مثبت جذب کنید. با آدم‌هایی برخورد داشته باشید که شما را قدرتمندتر می‌کنند. با آدم‌هایی برخورد داشته باشید که اصول اخلاقی مشابهی با شما دارند و ببینید که چقدر حیرت زده می‌شوید.

۵٫ شکرگزاری کنید.

شکرگزاری تاثیر زیادی در داشتن انرژی مثبت دارد. روزانه زمان‌هایی را به مواردی اختصاص دهید که در زندگیتان باعث خوشحالی شما می‌شوند.  مثلا اینکه در سلامت کامل به سر می‌برید. یک کامپیوتر دارید. یک سقف بالاسرتان هست. همه این موارد جای شکر دارد و بابت همه آنها خدا را شکر کنید. با یادآوری این موارد متوجه نعمت‌هایی می‌شوید که فراموش کرده بودید . با یادآوری خوبی‌های زندگی، انرژی منفی را از خود دور می‌کنید و انرژی مثبت جذب می‌کنید.

مطلب پیشنهادی: فواید شکرگزاری چیست؟ 

۶٫ غیبت نکنید!

یکی از مهم ترین موارد برای انرژی مثبت داشتن، این است که غیبت نکنیم.

این جمله را همیشه  یادتان باشد: ذهن های خوب درباره ایده ها، ذهن های معمولی درباره اتفاقات و ذهن های کوچک درباره مردم صحبت می کنند.”

غیبت کردن نه تنها از لحاظ شرعی منع شده است، بلکه یک کار کاملا غیر انسانی است که می تواند به سرعت شما را سرشار از انرژی منفی کند. غیبت یعنی قضاوت کردن مردم. اغلب در غیبت‌ها ویژگی‌های بد مردم به زبان آورده می‌شود. آیا انتظار دارید با گفتن واژه هایی که بار معنایی منفی دارند، شما سرشار از انرژی مثبت شوید؟ خب این امکان ندارد.

حتی اگر کسی که غیبت می‌کند شما نباشید و صرفا در حال گوش دادن باشید، باز هم شنیدن کلماتی با بار معنایی منفی باعث داشتن انرژی منفی می شود. پس حتی نباید شنونده غیبت باشید.

اگر در جایی هستید که افراد مشغول غیبت کردن هستند، آن جا را ترک کنید. اگر این امکان وجود ندارد، تا جایی که امکان دارد کاری کنید که چیزی نشنوید. مثلا از هندزفری استفاده کنید و یا حواستان را پرت کنید.

جای تعجب است که افراد زیادی سوال چگونه انرژی مثبت داشته باشیم را می پرسند ولی هر روز پشت سرعده زیادی حرف می‌زنند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*