آکادمی آموزشی عصرآگاهی

چطور به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟

چطور به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟

شاید برای خیلی از شما که یک کارمند ساده هستید، تصور اینکه روزی به مدیر موفقی تبدیل شوید، غیرممکن باشد. خیلی از مدیران مطرح جهان، کار خود را با امور ساده شروع کردند و بعد با برنامه ریزی و تلاش پیشرفت کرده‌اند. در این مطلب از عصرآگاهی درباره ویژگی‌های مدیران موفق و اینکه چطور به یک مدیر موفق تبدیل شویم، صحبت می‌کنیم.

چطور به یک مدیر موفق تبدیل شویم؟

مدیریت یعنی کارکردن با افراد و گروه‌ها برای تحقق هدف‌های سازمانی از جمله هدایت و رهبری. با این تفاسیر هر شخصی در مراحلی از زندگی خود یک مدیر است. اما چگونه به یک مدیر موفقی تبدیل شویم؟

ویژگی‌های یک مدیر موفق

یک مدیرموفق ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. با بکارگرفتن این ویژگی‌ها، شما می‌توانید گام‌های مهمی در جهت دستیابی به موفقیت و اهدافتان بردارید.

خودانگیزشی

یک مدیر موفق باید بتواند ابتدا انگیزه خودش را افزایش دهد، تا بتواند انگیزه دیگران را بالا ببرد.

خودانگیزشی، مسئولیت پذیری شما را افزایش می‌دهد. این ویژگی جزء مهمترین ویژگی‌های یک مدیر موفق است. موفقیت برای کسانی است که انگیزه موفق شدن را دارند. بنابراین انگیزه در موفقیت ما نقش مهمی دارد.

شما باید به عنوان یک مدیر موفق، انرژی بدهید و دریافت کنید. انگیزه بدهید و دریافت کنید. البته این را هم درنظرداشته باشید که افراد را باتوجه به تلاش و توانایی‌هایشان تشویق کنید. اگر کوتاهی یا اشتباهی سهوی از یکی از کارمندان دیدید، سیاست تشویقی خود را برای دیگر کامندان به کار بگیرید تا او متوجه اشتباه خود شود. با اینکار شما او تلاش می‌کند بهتر ازگذشته کار کند.

اعتماد به نفس

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک مدیر موفق باید داشته باشد، داشتن اعتماد به نفس، هم درونی هم بیرونی است. اعتماد به نفس درونی یعنی یک مدیر موفق باید بر ذهن خود تسلط کافی داشته باشد.

از ویژگی های یک مدیر موفق، داشتن اعتماد به نفس است.

اعتماد به نفس بیرونی یعنی مدیر موفق باید در گفت و گوها و جلسات با کارمندان بهترین نتایج را به ارمغان بیاورد. شما به عنوان یک مدیرموفق باید تصمیمات خود را با اعتماد به نفس بگیرید و به دیگران ثابت کنید که می‌توانید درست ترین تصمیمات را بگیرید.   

خوش بینی

آیا شما نسبت به آینده خوش بین هستید؟

مدیران موفق می‌دانند که به هرچیزی که فکر کنند، همان اتفاق میفتد. خوش بینی هم حال یک مدیر موفق را خوب می‌کند هم حال تمامی کارمندان را. این باعث می‌شود از کاری که انجام می‌دهند لذت ببرند. اگر شما هم نسبت به زندگی دید مثبت داشته باشید، شکل بهتری از زندگی را خواهید دید. شکلی که زندگی‌تان را متحول می‌کند.

الگو بودن

اگر می‌خواهید الگوی مناسبی برای کارمندان خود باشید، با آن‌ها صادق باشید. کارمندان از شما الگو می‌گیرند. به عنوان یک مدیر سعی کنید مطالعه کنید. هر کارمندی نیازمند یک مدیر اهل مطالعه است. چنین مدیری هرگز بی پایه و اساس رفتاری از خود نشان نمی‌دهد. شوخ طبع باشید اما جدی و محترم. برای کارمندان احترام و ارزش قائل شوید. چون رفتار شما مثل آیینه ای است که هر آنچه کنید، به خودتان برمی‌گردد.

مدیریت اختلاف بین کارمندان  

 وجود اختلاف در محیط کار بین کارمندان، موضوعی اجتناب ناپذیراست. یک مدیر موفق در شرایط بحرانی به بحث و گفتگو می‌پردازد.

تشکر از کارمندان

در بسیاری اوقات، تشکر در محیط کاری نادیده گرفته می‌شود. تشکر از کارمندان باعث می‌شود کارمندان حس کنند از زحماتشان قدردانی شده و مدیران برای آن‌ها ارزش قائل‌اند. برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق از کارمندانتان بخاطر وظایفی که انجام می‌دهند، تشکر کنید. شاید اینکار فقط چند ثانیه وقت شما را بگیرد. اما تاثیر بسیاری می‌گذارد.

تشکر از کارمندان از خصوصیات یک مدیر موفق است.

 احترام به دیگر کارمندان

احترام به دیگران، از ویژگی‌های یک مدیر موفق است. یک مدیر موفق در مقابل دیگران ادب و احترام را رعایت می‌کند. توجه به دیگر کارمندان و احترام به نظرات آن‌ها باعث ایجاد حس وفاداری و احترام متقابل می‌شود.

بیشتر از دیگر کارمندان کار کنید.

اگر می‌خواهید مدیر موفقی باشید، هر کاری که لازم است باید انجام دهید. حتی شاید ساعت‌های غیر اداری یا وقت ناهار هم لازم باشد کار کنید. شما باید آماده کار در هر ساعتی از شبانه روز باشید. برای اینکه به مدیر موفقی تبدیل شوید، باید بیشتر از بقیه کار کنید. شاید کمی دشوار باشد. اما ارزشش را دارد. شما بعد از رسیدن به هدفتان که جایگاه مدیریت است، می‌توانید وقت آزادتری داشته باشید. اما قبل از آن فقط شبانه روز سخت تلاش کنید.

مدیران موفق، متواضع هستند.

یک مدیر موفق متواضع است. بسیاری از شما شاید فکر کنید تواضع یک ضعف است. درواقع تواضع یعنی دستیابی به نقاط قوت و محدودیت‌های فردی. ارزیابی فردی نیاز به قضاوت درست و اعتماد به نفس دارد. تواضع واقعی یک ویژگی شخصیتی جذاب است و ایجادکننده محیطی برای اعتماد و صداقت است.  

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*