آکادمی آموزشی عصرآگاهی

چگونه در سال جدید هدف گذاری کنیم؟

آیا شما برای سال جدید هدف گذاری کرده اید؟ تعطیلات نوروز فرصت خوبی برای تعیین اهداف بود. اما اگر این فرصت را از دست دادید نگران نباشید. می توانید همین حالا فهرستی از مهم ترین اهدافتان را بنویسید و طبق آن ها برنامه ریزی کنید.

چگونه هدف گذاری کنیم؟

در این مطلب، فهرستی از اهداف مهم برای سال جدید و مختصری توصیه برایتان آماده کرده‌ایم که اهداف موردنظر را در سطح گسترده‌تری توضیح می‌دهند. پس اگر به‌دنبال راه‌های مؤثری برای ایجاد تغییرات مهم در زندگی و بهترشدن آن هستید، این مطلب همان چیزی است که باید بخوانید.

خوش هیکل باشید.

کاهش وزن، ورزش و در نهایت سالم بودن جز مهم ترین اهداف ما محسوب می شود. ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی شاید در ابتدای کار، آسان باشد اما نکته مهم این است که برنامه مناسبی پیش بگیریم که نتایج ثابتی داشته باشد و اجرای این برنامه در بلندمدت کار سختی نباشد.

کارها را عقب نندازید!

مهم ترین مسئله ای که مانع دستیابی به اهداف می شود میل به استراحت و پرداختن به سرگرمی به جای تلاش است.
وقتی عقب انداختن کارها به یک عادت تبدیل شود، دیگر بیرون کشیدن خودتان از آن بسیار دشوار می‌شود، بنابراین باید تلاش زیادی برای ترک عادت به عقب ‌انداختن کارها به خرج بدهید. توصیه‌های مفید زیادی برای یافتن راه مناسبی برای غلبه بر عقب انداختن کارها وجود دارند. ابزارهایی هم وجود دارند که شما را دررسیدن به این موضوع کمک می‌کنند.
سال های زیادی است که آدم‌ها تلاش می‌کنند راه‌هایی برای افزایش تمرکز خود پیدا کنند و تمدن‌های باستانی هم ترکیبی از تمرین‌های ذهنی و داروهای گیاهی را برای کمک به آنها در دستیابی به این هدف در اختیارشان قرار داده‌اند. امروزه ما می‌توانیم برای تقویت تمرکزمان از خیلی چیزها استفاده کنیم، از اپ‌های موبایل گرفته تا روش‌های سنتی مانند مدیتیشن
اگر در این مسیر قدم بردارید، می‌توانید حس و حال خود را مدیریت و کنترل کنید. علاوه‌ بر این در یادگیری سریع و حل مسئله هم فرد موفق‌تری می‌شوید.

با آدم های جدید ملاقات کنید.

ما زمانیکه که به روزمرگی عادت کنیم اغلب بیشتر زمانمان را در خانه می گذرانیم.
اینگونه ما خیلی از فرصت های زندگی مانند ملاقات با افراد جدید را از دست می دهیم.
ارتباط با آدم های جدید می تواند برای سلامت ذهن ما مفید باشد و به موفقیت شغلی ما کمک کند.

پس از حضور در جمع‌های جدید و پیدا کردن دوستان جدید نترسید. راهی برای مقابله با خجالت بیابید، اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و به سراغ برقراری ارتباط با آدم‌های جدید و جالب بروید.

فعال‌ باشید!

بعضی‌ از انسان ها مشکل اضافه وزن ندارند و حتی هفته‌ای چندبار هم ورزش می‌کنند، اما بیشتر وقت‌شان را در خانه و محل کار فقط یک جا می‌نشینند، که این موضوع می‌تواند بر حالت قرارگرفتنِ بدن و سلامتی‌شان تأثیری منفی بگذارد. در چنین مواقعی، کاری که باید بکنید، یافتن راه‌هایی برای تحرک در طول روز به‌جای چنبره‌ زدن پشت کامپیوتراست. اگر فعالیت‌هایی برای انجام دادن در کنار دوستان و خانواده بیابید، این کار جذاب‌تر هم می‌شود.

به‌دست آوردن اعتمادبه‌نفس و فرصت‌های بیشتر

اگر اعتماد به نفس داشته باشید، دیگران بیشتر متوجه حضور شما می‌شوند، راحت‌تر می‌توانید دیدگاه‌هایتان را به گوش آنها برسانید، آنها را به ناهار و شام دعوت کنید و در شغل خود موفق‌تر باشید. اعتمادبه‌نفس کافی در کل به داشتن زندگی شادتر کمک می‌کند. حتما به‌دنبال راه‌های افزایش اعتماد به نفس باشید.
درآمد بیشتر
حتی میلیاردرها هم ‌دنبال راه‌هایی برای بیشتر پول درآوردن هستند. مایی که عموما در طبقه‌ی متوسط جامعه هستیم هم می‌توانیم از منبع درآمد اضافی برای افزایش رفاه در زندگی نهایت استفاده را ببریم.
خوشبختانه برای افزایش درآمد گزینه‌های فراوانی، مثل شغل‌های جانبی، کار به‌عنوان فریلنسر یا کسب درآمد از اینترنت پیشِ رو داریم.

کاهش استرس

می‌گویند استرس یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ‌ است و می‌تواند تأثیر بسیار مخربی بر روابط شما و سلامتی‌تان داشته باشد. چه‌بسا استرس می تواند یکی از تأثیرات سبک زندگی پرفرازونشیب مدرن باشد، اما می‌تواند با کمک ترفندهای مفید و آسان‌آموزِ مدیریت استرس، به‌طور مؤثری کنترل شود.
تماشای کمتر تلویزیون
متوسط آدم‌ها زمان زیادی را جلوی تلویزیون هدر می‌دهند، زمانی که می‌توانند با اختصاص آن به تقویت مهارت‌ها، یادگیری چیزهای جدید و فعالیت‌های بدنی، زندگی بهتری را داشته باشند. به‌محض آنکه زمان تماشای تلویزیون را کاهش بدهید، متوجه خواهید شد که روزتان چقدر طولانی‌تر و مؤثرتر می‌شود.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*