آکادمی آموزشی عصرآگاهی

پردرآمدترین شغل های اروپا کدامند؟

درآمد بالای مشاغل در اروپا و البته امنیت شغلی، از مهم‌ترین دلایلی است که بسیاری از متخصصان را به کار و زندگی در اروپا علاقه‌مند کرده است. ما در این مطلب از عصرآگاهی درباره پردرآمدترین شغل‌ های اروپا صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱- مدیر اجرایی، یکی از پردرآمدترین شغل های اروپا

یکی از پرتقاضاترین راه‌های مهاجرت به اروپا، اقامت اروپا از طریق کارآفرینی است.

از دلایل محبوبیت این روش، درآمد بالایی است که مدیران یک شرکت به دست می‌آوردند. در رتبه بندی پردرآمدترین شغل های جهان، همیشه مدیران عامل و مدیران اجرایی بیشترین درآمد را کسب می‌کنند. در اروپا جایگاه شغلی مدیر اجرایی بیشترین درآمد سالانه را دارد. برای مثال در کشور آلمان درآمد یک مدیر اجرایی در شرکتی متوسط برابر با ۵۰۰ هزار یورو در سال است.

در شرکت‌های بزرگ درآمد یک مدیر اجرایی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون یورو تخمین زده می‌شود. البته این شغل با چالش‌های زیادی همراه است. در حقیقت مدیر اجرایی مسئول همه تصمیم‌هایی است که در سازمان گرفته می‌شود. از همین رو معمولاً در اکثر مواقع فشار بسیاری را متحمل می‌شود.

البته ممکن است این رتبه‌بندی در کشورهای مختلف کمی متفاوت باشد اما به‌طور میانگین متخصصانی که در این ۷شغل فعال هستند، بیشترین درآمد سالانه را دریافت می‌کنند. احتمالا بعد از اینکه با مشاغل پردرآمد اروپا آشنا شوید، با آگاهی بیشتری می‌توانید برای مهاجرت و یک کشور اروپایی برای زندگی تصمیم بگیرید.

۲٫ پزشکان و دندان‌پزشکان

پزشکان، دندان‌پزشکان، داروسازان و تمام رشته‌های مرتبط با پزشکی درآمد بسیار بالایی در اروپا دارند.

‌طوری‌که این رشته‌ها جزو ده شغل پردرآمد اروپاست.

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده این شغل جذابیت و درآمد بالایی داشته باشد و به بهترین شغل در خارج از کشور تبدیل شود، کمبود پزشک و متخصص در کشورهای اروپایی است. به‌طوری‌که بسیاری از پزشکان می‌توانند برای ادامه فعالیت حرفه‌ای خود به آلمان یا فرانسه مهاجرت کنند.

۳٫ مشاغل مالی و بانکی، یکی دیگر از پردرآمدترین شغل‌های اروپا

امروزه مشاغل مرتبط با امور مالی، بانکی و سرمایه‌گذاری به یکی از پردرآمدترین شغل های جهان تبدیل شده است. این موضوع در مورد کشورهای اروپایی هم صدق می‌کند و در این کشورها هم مشاغل مرتبط با حوزه مالی به یکی از پردرآمدترین شغل‌ها تبدیل‌شده است. تحلیل‌گران بازار سرمایه، مشاوران مالی، حسابداران و مدیران مالی در سال‌های اخیر تا ۴۰۰ هزار یورو درآمد کسب کرده‌اند. دربعضی اقامت‌های تخصصی مانند مهاجرت به آلمان از طریق کار، بسیاری از افراد به دنبال مشاغل بانکی و مالی هستند.

۴. وکالت

شغل وکالت در تمامی دنیا یکی از مشاغل بسیار پردرآمد به‌حساب می‌آید. اگرچه برای رسیدن به یک جایگاه مطمئن در این شغل باید سال‌ها تلاش کنیم. اما می‌توان پس از سال‌ها نتیجه این تلاش را دید. در حال حاضر درآمد وکلای حرفه‌ای در اروپا بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار یورو در سال است. باتوجه‌به اینکه امروزه روش‌های زیادی برای دریافت اقامت در یونان، مورد توجه مردم از سراسر دنیا قرار گرفته است، بازار کار وکالت برای انجام کارهای قانونی و پروسه‌های اقامت بسیار داغ است و درآمد بالایی به‌طور سالانه دریافت می‌کنند.

۷. بازاریابی و فروش، درآمد بالای متخصصان مارکتینگ

شغل بازاریابی و فروش جزو مشاغل بسیار پردرآمد در سراسر جهان است. در کشورهای اروپایی هم بازاریابی و فروش جایگاه ویژه‌ای دارد و به‌عنوان یکی از کسب و کارهای جدید و پردرآمد در اروپا شناخته می‌شود. در کشورهای توسعه‌یافته و کشورهایی که صنعت بازاریابی پیشرفته‌ای دارند، درآمد متخصصان مارکتینگ نیز بالاتر است. برای مثال درآمد متخصصان این شغل در اروپا بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار یورو در سال برآورد می‌شود.

کدام شغل برای دریافت اقامت اروپا بهتر است؟

تا اینجا شغل‌های پردرآمد اروپا را بررسی کردیم. اما معمولاً همیشه یک سؤال در ذهن متقاضیان اقامت اروپا وجود دارد که بهترین رشته یا شغل برای مهاجرت چیست؟

در پاسخ باید بگوییم که در کشورهای مختلف اوضاع متفاوت است. از طرف دیگر نباید صرفاً درآمد یک رشته را در نظر داشته باشیم. چرا که هر یک از مشاغل چالش‌های دشواری پیش رو دارند که اوضاع را برای هر فردی سخت می‌کند. همچنین در هنگام بررسی، باید هزینه‌های زندگی در یک کشور را نیز در نظر بگیریم.

مثلا هزینه مهاجرت به آلمان و زندگی در این کشور به نسبت کشورهایی مانند یونان یا اسپانیا بسیار بالاست. باتوجه‌ به این موارد نمی‌توان به بیشتر سوالات در حوزه مهاجرت یک پاسخ شفاف و مشخص داد. مشاوران موسسه حقوقی سایرس با بررسی رزومه کاری شما بهترین روش برای مهاجرت به اروپا را به شما معرفی می کنند.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*