آکادمی آموزشی عصرآگاهی

معرفی پردرآمدترین شغل های جهان ۲۰۲۲

پردرآمدترین مشاغل دنیا

همه ما دوست داریم شغلی که انتخاب می‌کنیم، درعین حال که موردعلاقه مان هست، درآمد خوبی هم داشته باشد. معمولا شغل‌هایی با درآمد بالا لازمه داشتن مدرک تخصصی بالا هستند. ما در این مطلب از عصرآگاهی لیست پردرآمدترین مشاغل دنیا در ۲۰۲۲ را آورده‌ایم. با ما همراه باشید.

پردرآمدترین شغل های جهان ۲۰۲۲ کدامند؟

لیستی که در ادامه می‌خوانید، باتوجه به متوسط درآمد جهانی این شغل‌ها آماده شده است. یعنی ممکن است در کشورهای مختلف درآمد این مشاغل متفاوت باشند.

استاد دانشگاه

 اگر می‌خواهید استاد دانشگاه شوید، باید حداقل مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید. این شغل پردرآمد، چند بخشی است. آموزش به دانشجویان، شرکت در سمینارها و انجام تحقیقات و پروژه‌های مختلف وظایف اصلی یک استاد دانشگاه است.

استاد دانشگاه

بانکدار 

اگر می‌خواهید کارمند ساده بانک باشید، داشتن حداقل مدرک دانشگاه مخصوصا مدرک MBA الزامی است. شما می‌توانید کم کم در این کار پیشرفت کنید و به درجات بالاتری مثل معاون یا مدیرعامل برسید. بیشترین درآمدی که از این شغل تخمین زده شده است، ۲۰۹۰۰۰ دلار است.

مهندس ارشد نرم افزار 

لازمه داشتن این شغل مدرکی در رابطه با کامپیوتر است. مهندسان نرم افزار مهارت و استعداد بالایی در رشته‌های ریاضی، علوم کامپیوتر، و مهندسی دارند. بیشترین درآمد این شغل ۱۵۳۰۰ دلار است.

داروسازی 

یکی از بهترین شغل‌های دنیا داروسازی است. این شغل در حوزه سلامت جایگاهی ویژه دارد. دوره تحصیلی این رشته حداقل ۶سال است. داروسازی جز معدودترین رشته‌هایی است که شما در دوران تحصیل هم می‌توانید شروع به کار کنید. بیشترین درآمد این شغل ۱۳۵۰۰۰دلار است.

خلبانی

از سخت‌ترین و پردرآمدترین مشاعل دنیا خلبانی است. شاید شغل رویایی دوران کودکی خیلی از ما خلبانی بوده است. به همان اندازه که این شغل رویایی است به همان اندازه سخت هم است. اگر می‌خواهید خلبان شوید باید از سلامت جسمی و روانی کامل برخوردار باشید. معاینه چشم از جمله معایناتی است که باید انجام دهید. معاینه دندانپزشکی هم یکی دیگر از معاینات لازم است که نداشتن عفونت دندان باید مورد تایید پزشک باشد. همچنین معاینات دیگری مثل قلب، ریه، اعصاب و حلق هم باید انجام دهید. نداشتن لکنت زبان و قدرت شنوایی بالا از دیگر موارد الزامی است. قد خلبان هم از موارد بااهمیتی است. این شغل پردرآمد ۲۴۰۰۰۰ دلار درآمد دارد.

مدیر بازاریابی 

این شغل وظایف بسیاری دارد. یک مدیر بازاریابی باید توانایی تحلیل داده‌های جمع‌آوری شده از بازار را داشته باشد. باید خلاقیت بالایی برای ایجاد تمایز از رقبا داشته باشد. بر بودجه نظارت داشته باشد. باید بتواند کمپین‌های بازاریابی را تحلیل و آنالیز کند.

درآمد تقریبی این شغل چیزی نزدیک به ۹۹۰۰۰دلار است.

مطلب پیشنهادی: مطلب وظایف مدیر بازاریابی چیست؟

دندانپزشکی 

همانطور که می‌دانید، دندانپزشک به سلامت دهان و دندان کمک می‌کند. اگر علاقه مند به این شغل هستید باید ابتدا در رشته دندانپزشکی به مدت ۶سال تحصیل کنید. ۲سال ابتدایی تحصیل شما یادگیری علوم پایه است. ۴سال بعدی به طور تخصصی آموزش می‌بینید.

دندانپزشک

شما برای تبدیل شدن به یک دندانپزشک ماهر باید ابتدا مدرک دکترای دندانپزشکی داشته باشید. همچنین، باید توانایی تشخیص ابزارهای دندان پزشکی را داشته باشید. مهارت های رایانه‌ای قوی و تجربه بالای کار با پایگاه داده‌ها و برنامه‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی از جمله وظایف مربوط به این شغل پردرآمد است. 

وکیل شرکتی 

 اگر دوست دارید وکیل شرکتی باشید، ابتدا باید مدرک حقوق داشته باشید. بعد از آن باتوجه به محل سکونتتان، مسیرهای مختلفی پیش روی شماست. وکلای شرکتی همان مشاوران تجاری حقوقی هستند. وظیفه اصلی آن‌ها مشاوره دادن به مشاغل در رابطه با حقوق و مسئولیت‌های قانونی است. بیشترین درآمد این شغل ۲۴۰۰۰۰دلار است.

مهندسان هوافضا

برای این شغل همانطور که از اسمش پیداست، باید مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا داشته باشید. مهندسان هوافضا وسایلی مثل هواپیما و ماهواره را طراحی می‌کنند. برای طراحی این وسایل باید نمونه‌های اولیه را بسازند و آزمایش کنند. همچنین باید به روند ساخت آن‌ها نظارت دقیق داشته باشند. درآمد این شغل پردرآمد، ۱۲۸۰۰۰دلار است.

تحلیلگر مالی 

یکی از شغل‌های پردرآمد دنیا در حوزه مالی، تحلیلگر مالی است. شما می‌توانید در این حوزه تخصص پیدا کنید و خیلی راحت کسب درآمد کنید. مثلا وضعیت بازارها را پیش بینی کنید و سرمایه‌های مالی خود را چندین برابر کنید. این شغل در عین حال که پردرآمد است، بسیار پراسترس و ریسک پذیر است. شما با کوچک ترین خطا و یا پیش بینی غلط، کل سرمایه تان را از دست خواهید داد.

مترجمی

یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل دنیا، مترجمی است. باید بگوییم این شغل در کشور ما درآمد آنچنانی ندارد. اما در خیلی از کشورهای دنیا بالاترین درآمد را دارد. 

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*