آکادمی آموزشی عصرآگاهی

معجزه کلمات در زندگی!

کلماتی که در طول روز به کار می برید، احساسات شما را تشکیل می‌دهد. احساسات، افکار، رفتار و کلماتی که شما به کار می‌برید همگی به هم متصل هستند. در ادامه درباره قدرت کلمات و انرژی کلمات منفی و مثبت توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

قدرت کلمات، درک اینکه بدانی چه چیزی را چگونه و چه وقت بگویی!

کلمات روی ضمیر ناخودآگاه ما تاثیر می گذارد.
هروقت واژه‌ای بر زبان می‌آوریم، چه خوب و چه بد، در واقع به آن‌چه می‌گوییم، جان می‌دهیم.
درواقع ما میوه‌ کلمات خود را می‌خوریم. این جمله به این معنی است که ما آن‌چه را که می‌گوییم، به دست می‌آوریم.
مثلا هنگام بیماری هم، آن چیزی که به خود می‌گوییم بسیار می‌تواند در روند سلامتی یا بدحالی بیشتر ما تعیین کننده باشد. کلمات منفی می‌توانند بر سلامت ما هم تأثیر بد بگذارند. بنابراین بهتر است در چنین شرایطی از الفاظ و کلمات مثبت استفاده کنیم.
نمایش نامه نویس یوانان باستان به نام آشیل می گوید: کلمات، پزشک ذهن بیمار هستند.
فلورانس اسکاول شین معتقد است خیلی از مردم هنگام گفت و گو، کلماتی با بار منفی و مخرب به کار می برند مثل: من خیلی بدبختم. من مریض و ناتوانم. من ورشکست می شوم. تمام این جملات تاثیر خود را بر روح و روان شما خواهد گذاشت.

به قدرت کلمات بیندیش!

تاثیر کلمات روی محیط اطراف:

آقای ماسارو ایماتو برای اولین بار طبق آزمایشی تاثیر کلمات روی مولکول های آب را مورد بررسی قرار داد.
او ۱۰ هزار نمونه آب برداشت و هربار کلمات متفاوتی را روی آنها جاری کرد. یکبار با کلمات مثبت با آن حرف کرد و نمونه را در دمایی گذاشت که یخ بزند بعد آن را زیر میکروسکوپ گذاشت و کریستال های آب را نگاه کرد. او متوجه شد زمانی که کلمات مثبت به سمت آب جاری می‌کند و می گذارد یخ بزند در نهایت تعجب مشاهده کرد آب کریستال هایش طرح شفاف و بسیار زیبایی به خود می گیرند. اما زمانی که کلمات منفی به سمت آن جاری می شود آب واکنش نشان می دهد و کریستال هایش تغییر ظاهر و حالت می دهد.
ماسارو ۱۰هزارنمونه آزمایشی انجام داد . اما به صوت علمی نمی توانست این موضوع را اثبات کند. تا اینکه در سال۲۰۱۷ یک کتاب به نام WATER AND ITS MEMORY به معنی آب و حافظه آن این مسئله را ثابت کرد. طبق گفته های کتاب، آب واکنش فوق العاده ای از کلماتی که به زبان آورده می شوند، دریافت می‌کند.

حالا به این فکر کنید.

زمانیکه شما یک کلمه منفی را به قطره آب یا هرچیز دیگری می چسبانید و او چنین واکنشی از خود نشان می‌ دهد. پس شما که هر روز پر از افکار و کلام منفی هستید چه بلایی سر خودتان می آورید.
همانطور که می دانید ۷۰درصد بدن انسان از آب تشکیل شده وقتی دانشمندان تحقیق کردند و متوجه شدند که تاثیر کلمات روی آب اینقدر قطعی و فوری است، پس آدم ها که روزانه کلی افکار منفی در ذهن دارند و آنها را به زبان می آورند چه آسیبی می بینند.
این آزمایش را انجام دهید!
این آزمایش را در خانه انجام دهید تا عمیق تر آن را درک کنید. فقط کافی است یک عدد سیب یا پرتقال یا هر میوه دیگری را بردارید و آن را از وسط نصف کنید. دو عدد ظرف تهیه کنید و هر تکه سیب را درون یکی از آنها قرار دهید. روی یکی از ظرف ها کلمات مثبت مانند خوب بودن ، زیبایی و عشق را بنویسید. روی ظرف دیگر کلمات منفی مثل دروغ، تنفر و چیزهای منفی را بنویسید. هر دو ظرف را تقریبا دو هفته در یک مکان قرار دهید بعد از مدت مشخصی درب ظرف ها را باز کنید آن موقع است که با معجزه کلمات روبه رو می‌شوید!

قانون جذب:

در زندگی منتظر هر اتفاقی باشید همان اتفاق برایتان می افتد. اگر همیشه منتظر اتفاقات بد باشید و با کلمات منفی آنها را صدا کنید مطمئن باشید که همان اتفاق ها خواهد افتاد. زمانی که شما باور و کلام منفی داشته باشید توقع نمی‌رود که اتفاق‌های خوب برایتان بیفتد. پس باید همیشه به اتفاق‌های خوب فکر کنید، اهداف و آرزوهای خود را تعیین کنید. فکر کنید که به آنها رسیده‌اید و درباره آنها رویا پردازی و صحبت کنید. مطمئن باشید که به آنها خواهید رسید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*