آکادمی آموزشی عصرآگاهی

چگونه از قدرت ذهن خود بهترین استفاده را کنیم؟!

اگر به قدرت ذهن انسان پی ببرید می توانید به همه خواسته هایتان برسید. برای بهبود زندگی خود باید ذهن خود را مدیریت کنید. اما سوال این است که چطور می توانیم به وسیله قدرت ذهن به تمام خواسته هایمان برسیم؟ در این مطلب از عصرآگاهی به طور کامل با مفهوم قدرت ذهن آشنا می شوید. 

قدرت ذهن چقدر است؟

قدرت ذهن نعمتی است که خداوند در اختیار همه ما انسان‌ها قرار داده است که با استفاده از آن بتوانند زندگی مطلوب خود را بسازند.

در این مسیر باید ابتدا یاد بگیرید که چطور از قدرت ذهن و فکر خود بیشترین استفاده را ببرید.

قدرت ذهن چیست؟

امکان دارد برای شما هم سوال پیش آید که این قدرتی که ما از آن صحبت می‌کنیم چیست؟

در واقع قدرت ذهن انسان، قدرتی معنوی است که بتوانیم کنترل تمام حرکات، اعمال، افکارو احساساتی که ما در طول روز انجام می‌دهیم و با آن‌ها سر و کار داریم را در دست داشته باشیم. ذهن و مغز ما مرکز فرماندهی بدن ما به شمار می‌آید که تمام فرمان‌هایی که در بدن انجام می‌شود از این ناحیه منتقل می‌گردد.

مغز یکی از پیچیده‌ترین اعضای بدن و یکی ازعجیب‌ترین سیستم‌های کنترل در جهان است.

این عضو مهم بدن، هنوز هم قسمت‌های کشف نشده زیادی دارد و در حال حاضر هم مطالعات زیادی بر روی این اندام شگفت‌انگیز بدن انسان توسط دانشمندان در حال انجام است. اما حقیقت جالب درباره ذهن انسان این است که ذهن می‌تواند کنترل اعمال و رفتار ما را در دست داشته باشد و در سطوح پیشرفته و بالاتر هم بر محیط اطرافمان تأثیر بگذارد. حتی در موارد بالاتر می تواند ذهن دیگران را نیز کنترل کند.

قدرت احساسات در ذهن انسان

ذهن انسان این قابلیت را دارد که قدرت تفکیک و تحلیل عواطف و احساسات را داشته باشد. زیرا مرکز احساسات ما در مغز قرار گرفته است.

قدرت ذهن ما به‌اندازه‌ای است که در کسری از صدم ثانیه، احساسات ما را بصورت لحظه‌ای دریافت و به سرعت پردازش می کند.

جالب است بدانید مغز ما با قدرت فوق العاده ای که دارد ممکن است گاهی فریب بخورد. ما انسان ها می توانیم با شبیه سازی ذهنمان را فریب دهیم. نکته کمی پیچیده این جاست که ما این فریب را بهم با قدرت ذهنمان اعمال می کنیم. با این تفاسیر باید این را بدانید که انسان بدون قدرت ذهن درجا می زند و هیچ پیشرفتی در هیچ کجای دنیا نمی کند.

ارتباط قدرت ذهن و قانون جذب

قانون جذب از جمله مواردی به حساب می آید که با استفاده از قدرت ذهن انسان ایجاد شده است. اساس شکل‌گیری آن، قدرت ذهن افراد برای کنترل شرایط و محیط اطراف خود است.

بیایید ببینیم قانون جذب چیست؟

آن دسته از افرادی که به قانون جذب اعتقاد دارند، بر این باورند که با این قانون و قدرت ذهن خود می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید به دست آورید. کارشناسان معتقدند با استفاده از قوانین جذب و مثبت‌اندیشی می‌توانید به تمام خواسته‌ها و اهداف خود برسید.

اگر شما همیشه در مورد چیزهای بد فکر کنید و طرز فکرتان در این راه باشد،  نهایتاً همین افکار را به زندگی خود جذب خواهید کرد. همچنین اگر فکرتان را در مسیر ثروت، خوشبختی و موفقیت قرار دهید و کاملاً باور داشته باشید، ذهن شما باور خواهد کرد که در زندگی خود به این اهداف خواهید رسید. بنابراین این مسیر برای شما هموار می‌شود و قدرت ذهن شما این دستاوردها را به سمت شما جذب خواهد کرد.

استفاده از قدرت ذهن

روش‌های زیادی برای استفاده از قدرت ذهن وجود دارد که می‌توانید آنها را به کار بگیرید تا به خواسته‌های خود در زندگی برسید. اما باید همه مراحل را در زندگی خود تمرین کنید و تلاش داشته باشید که سبک زندگی خود را عوض کنید. فردی می‌تواند در این راه به موفقیت برسد که عملگرا باشد. به همین دلیل سعی کنید روش‌های زیر را در زندگی خود به اجرا در آورید.

خواسته‌هایتان را دقیق مشخص کنید.

اولین قدم برای استفاده از قدرت ذهن، این است که دقیقاً مشخص کنید چه هدفی دارید.

برای این منظور شما می‌توانید از یک دفترچه برای ثبت خواسته‌هایتان استفاده کنید و همه آن چیزی که آرزو دارید و می‌خواهید را با جزئیات کامل در آن بنویسید. اصلا به فکر این نباشید که شاید خواسته شما خیلی زیاد باشد و به آن نخواهید رسید. شما باید نسبت به خواسته‌هایتان باور داشته باشید و قدرت خواستن چیزهای بزرگ را در خود ببینید. سعی کنید هر چیزی را که می‌خواهید با جزئیات دقیق بنویسید. مثلاً اگر یک ویلا در لب دریا می‌خواهید، به صورت کاملاً دقیق مشخصات ویلای دلخواه خود را بنویسید. مثلا مشخص کنید ویلایی لب دریا در شهر متل قو می‌خواهم که چهار اتاق و استخر و سونا داشته باشد. نوشتن جزئیات چیزی که می‌خواهید بسیار اهمیت دارد. پس همین حالا یک دفتر بردارید و شروع به نوشتن لیستی از چیزهایی که می‌خواهید کنید تا برای رسیدن به آن ها تلاش کنید.

تجسم ذهنی خلاق داشته باشید.

یک روش فوق‌العاده قدرتمند برای استفاده از قدرت ذهن انسان تصویرسازی ذهنی و تجسم خلاق است. با استفاده از این تکنیک می‌توانید به خواسته‌ها و اهدافی که دارید فکر کنید. تجسم ذهنی یا تجسم خلاق این است که چگونه خود را در موقعیت دستیابی به خواسته‌های خود و دستیابی به اهداف خود قرار می‌دهید. برای استفاده از قدرت ذهن خود در جهت خواسته‌های خود باید قوی‌ترین ارتعاش را به کائنات و جهان اصلی  بفرستید. کائنات با دریافت ارتعاشی که از شما می‌گیرند، شما را به آن چیزهایی که می‌خواهید هدایت می‌کنند. تجسم خلاق قدرتمندترین روش برای استفاده از قدرت ذهن محسوب می‌شود.

با استفاده از این روش بسیار قدرتمند می‌توانید در مکانی ساکت بنشینید و با استفاده از قدرت ذهن و تخیل خود به خواسته‌های خود جامه عمل بپوشانید که گویی آن‌ها را محقق کرده‌اید. هرچه تجسم شما دقیق‌تر و واضح‌تر باشد، ارتعاش قوی‌تری به جهان می‌فرستید. با استفاده از تکنیک‌های تجسم خلاق، به خواسته‌ها و خواسته‌های فعلی خود فکر کنید و آنها را در ذهن خود ببینید تا احساسش کنید و این کار را تا زمانی که احساساتتان خوب شود ادامه دهید. برای اینکه ببینید آیا از این روش خلاقیت به درستی استفاده می‌کنید یا خیر، باید به احساسات خود توجه کنید، چه خوب یا بد. اگر احساس شما خوب است به این معنی است که در مسیر درستی قرار گرفته‌اید. برای این منظور باید پنج مرحله را پشت سر بگذارید:

  •       هدف خود را به طور کامل و دقیق مشخص کنید
  •       افکار و اعمال خود را شفاف و واضح بیان کنید (ذهنیت درست ایجاد کنید)
  •       روی خواسته‌ها و اهداف خود تمرکز کنید
  •       به خواسته‌های آنها انرژی بیشتری بدهید (سعی کنید احساسات خود را بهتر و بهتر کنید)
  •       هنگام تجسم به احساسات خود توجه کنید. در این هنگام باید حس و حال خوبی داشته باشید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*