آکادمی آموزشی عصرآگاهی

شبکه‌های اجتماعی چه تاثیری بر زندگی افراد می‌گذارند؟

شبکه های اجتماعی چه تاثیری بر زندگی افراد دارند؟

امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که در شبکه‌های اجتماعی حضور نداشته باشد. شبکه‌های اجتماعی این امکان را فراهم می‌کنند که کاربران بتوانند علاقه‌مندی‌ها و افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. در این مطلب از عصرآگاهی به تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سبک زندگی مردم صحبت می‌کنیم.

شبکه‌های اجتماعی چه تاثیری بر زندگی افراد دارند؟

با روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی، سبک زندگی و فرهنگ مردم تغییر کرد.

شبکه‌های اجتماعی، بر نوع پوشش افراد، روابط با جنس مخالف و نوع ادبیات کاربران تاثیر می‌گذارند. کاربران در این شبکه‌های اجتماعی، رویدادهای زندگی، موقعیت اجتماعی و تفکراتشان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

نتیجه می‌گیریم بین عضویت در شبکه‌های اجتماعی و سبک زندگی رابطه مستقیم وجود دارد. مثلا فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی با عدم انجام تکالیف درسی، کاهش زمان مطالعه و عدم ارتباط با خانواده رابطه مستقیم دارد.   

شبکه‌های اجتماعی فواید بیشماری مثل ارتقای آموزش، اطلاع رسانی، بهبود رعایت بهداشت فردی برای زندگی دارند.

علاوه بر تاثیرات مثبتی که شبکه‌های اجتماعی دارند، تاثیرات منفی هم روی سبک زندگی افراد می‌گذارند.

تاثیرات منفی شامل: امکان انتشار خبرهای نادرست در این شبکه‌ها زیاد است.

اخبار منفی و ناراحت کننده که در این شبکه‌ها منتشر می‌شوند، جز اصلی‌ترین تاثیرات منفی هستند.

ایجاد سبک زندگی ناسالم در بین افراد جامعه: مثلا به دلیل تبلیغات فست فودهای معروف، لباس‌های گران قیمت، افراد جذب خرید موادغذایی می‌شوند که باعث هدررفتن پول، چاقی و مشکلات اقتصادی می‌شود.

تاثیر شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی و رشد و توسعه کسب و کارها

  • هدف گذاری پیشرفته

با شبکه‌های اجتماعی می‌توانید آن دسته مخاطبانی را که مدنظرتان هست، هدف‌گذاری کنید.

به این ترتیب شما با ثبات بیشتری به بازار هدفتان نزدیک می‌شوید. علاوه بر شناخت مخاطب، به وسیله شبکه‌های اجتماعی می‌توان شناخت بهتری از نیازهای مشتریان پیدا کنید.

  • بررسی عملکرد رقبا

یکی از لازمه‌های موفقیت یک کسب و کار، بررسی عملکردهای رقبا است.

اشتباه نکنید! این بدان معنا نیست که شما رفتارهای رقیبان را تقلید کنید. منظور این است که باید همیشه رقبای خود را بررسی کنید. از عواملی که باعث موفقیت یا شکست آن‌ها می‌شود در کسب و کار خود استفاده کنید.

اگر شبکه‌های اجتماعی وجود نداشتند، شما نمی‌توانستید از تصمیمات رقبا باخبر شوید. با وجود شبکه‌های اجتماعی خیلی راحت می‌توانید این کار را انجام دهید.

شما می‌توانید بدون اینکه رقبا متوجه شوند از راهکارهای آن‌ها باخبر شوید. علاوه براین، می‌توانید وضعیت کسب‌و‌کار خود را با رقبا مقایسه کنید و کمبودهایی که دارید را بشناسید. به این ترتیب جایگاه خود را بهبود ببخشید. شما می‌توانید با استفاده ازنظرسنجی‌هایی که رقبا در پست‌ها انجام داده‌اند، متوجه نیاز کاربران می‌شوید و زودتر از رقبا اقدام به اجرای ایده جدید کنید.

  • شبکه‌های اجتماعی باعث بازاریابی دهان به دهان می‌شوند.

آیا می‌دانید بازاریابی دهان به دهان چیست؟

یعنی وقتی مشتری از خدمات شما راضی است، آن محصول را به آشنایان خود تبلیغ می‌کند. حتی در صفحات مجازی خود مطلبی مرتبط با آن محصول یا خدمات، منتشر می‌کند. به این بازاریابی، بازاریابی ویروسی می‌گویند.

تاثیر این نوع تبلیغ به مراتب بیشتر است. خبر خوب اینکه شما در این روش بدون هیچ هزینه‌ای برای تبلیغات به بهترین حالت ممکن، محصولات و خدماتتان را به مشتریان جدید معرفی می‌کنید. سوشال مدیا این قابلیت را خیلی خوب برای کسب‌وکار‌های امروزی فراهم کرده‌اند و می‌توان گفت شاید بیش از نیمی از ورودی‌های کسب‌وکار‌ها از همین طریق است.

  • تاثیر شبکه‌های اجتماعی در افزایش فروش

شبکه‌های اجتماعی فقط برای برقراری ازتباط با مخاطبانتان نیستند. شما باید این شبکه‌ها را به کانال‌های فروش تبدیل کنید. شما در سوشال مدیا باید به معرفی محصولاتتان بپردازید و از این طریق فروشتان را افزایش دهید. از روش قیف فروش استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: مطلب وظایف مدیر بازاریابی چیست؟

طبق گزارش جالبی که از تاثیر شبکه اجتماعی بر افزایش فروش منتشر شده، نشان می‌دهد بیش از ۷۵درصد کاربران این شبکه‌ها، بلافاصله بعد از اینکه تصاویر و اطلاعات موجود در برندها‌ی مختلف را می‌بینند به مشتری تبدیل می‌شوند. مشتریان آنلاین چیزی را که بتوانند ببینند و به خوبی بررسی کنند را می‌خرند. شما با استفاده از شبکه‌های اجتماعی خیلی راحت می‌توانید محصولات خود را به نمایش بگذارید و مشتری به دست‌آورید.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*