آکادمی آموزشی عصرآگاهی

ذهنیت ثروت ساز چگونه ایجاد می‌شود؟

ذهنیت ثروت ساز

جهان هستی براساس یک قانون و نظم منحصربه فردی شکل گرفته است. اگر طبق همین قوانین زندگی کنید، شما ثروتمند خواهید شد. پیچیده شد نه؟ ما در این مطلب از عصرآگاهی، درباره راه‌های جذب ثروت صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

ثروت واقعی چیست؟

اگر از کسی که پدر و مادر خود را از دست داده است، بپرسید ثروت چیست؟ قطعا پاسخ این فرد داشتن خانواده است. شاید معنای ثروت برای شما فقط مقدار پولی تعریف شود که در حساب‌های بانکی خود دارید. اگر از افراد ثروتمند بپرسید ثروت واقعی چیست؟ پاسخ آن‌ها کمی متفاوت تر می‌شود.

معنی واقعی ثروت از نظر افراد ثروتمند

نظرات بیشتر ثروتمندان در این مورد مشترک است. این افراد ثروت واقعی را به ۳جزء اصلی تقسیم می‌کنند.

  1. امنیت مالی
  2. زندگی هدفمند و معنای واقعی ثروت
  3. داشتن سلامت جسمی و روحی

۱٫ امنیت مالی

سرمایه بیشتر، منجر به تجربیات گسترده و با کیفیت در زندگی می‌شود.

حال به این فکر کنید که شما درآمد آنچنانی ندارید. یا با مقدار درآمدی که دارید نمی‌توانید چیزهایی که آرزویش را دارید را بخرید.

آیا در این صورت باید فقط و فقط به فکر پول درآوردن بیشتر باشید؟ به فرض که به درآمد بیشتری هم برسید، در آن صورت فردی خوشحال و راضی خواهید بود؟ همین موضوع اهمیت دو مورد بعدی را نمایان می‌کند.

امنیت مالی، یکی از 3جزء اصلی ثروت

۲٫ چگونه زندگی هدفمند داشته باشیم؟

داشتن هدف مشخص در زندگی فردی هر شخصی ضروری است. شما با داشتن هدف، روزتان را پرانگیزه شروع می‌کنید. همین انگیزه شما را رو به جلو حرکت می‌دهد. ویژگی متمایز افراد ثروتمند با افراد معمولی، داشتن هدف در زندگی است.

درواقع، اگر شما سرمایه و پول زیادی داشته باشید، اما ندانید با آن چه کنید. مثل این است که بهترین غذای دنیا را بدون هیچ ادویه و چاشنی بخورید. شما حتی اگر پول و امکانات مالی زیادی هم داشته باشید، باز هم هدف گذاری به زندگی شما نظم و معنای خاصی می‌دهد.

۳٫سلامت جسمی و روحی

شما حتی اگر پول و امکانات مالی زیادی هم نداشته باشید، باز هم هدف گذاری به  زندگی شما معنا و نظم خاصی می‌دهد. هنگامی که جسم و روح ما همزمان سالم نباشد، هیچ چیز قشنگی وجود ندارد. در این صورت کیفیت زندگی‌مان هم پایین می‌آید. علاوه براین، ایده‌های ثروت ساز تنها به ذهن انسان‌های سالم چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی خطور می‌کند. همانطور که گفتیم، ما باید برای رسیدن به موفقیت، پول و ثروت تلاش کنیم. تا جایی که به سلامت جسمی و روحی ما آسیب نرساند.

عادت‌های افراد ثروتمند

ثروتمندان عادت‌های مالی دارند تا مطمئن شوند که پول آنها به طور مداوم رشد می‌کند. یکی از بهترین عادت‌های آنها، عادت به گرفتن مشاوره مالی برای انجام هرکاری است. با این اوصاف، توانایی در انتخاب مشاوره مالی عالی می‌تواند یک عامل مهم در تصمیم گیری‌های مناسب برای ثروتمند شدن باشد.

یکی دیگر از عادات افراد ثروتمند، تحقیق قبل از سرمایه‌گذاری در هرچیزی است. یعنی برای مقدار پولی که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، صبور باشید و تحقیقات زیادی انجام دهید.

به آینده نگاه کنید. 

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، نباید به وضعیت فعلی خود وسواس نشان دهید. شما باید هدف‌هایی را مشخص کنید که سالها به دنبال آن بوده‌اید. هرچقدر بتوانید طولانی‌تر تفکرات خود را به آینده متمرکز کنید، ثروتمندتر می‌شوید. اهداف بلندمدت، شما را مجبور می‌کند به جای فکرکردن درباره موضوعات کوتاه مدت مثل چگونه می‌توانم صورت حساب‌های خود را پرداخت کنم، به سوال‌هایی شامل چگونه می‌توانم درآمد خود را دو برابر کنم؟ بپردازید.

از تغییر نترسید.

تغییر اگر با رشد همراه باشد، اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. زمانی که اعتماد به نفستان بیشتر شود، می‌توانید یک ذهنیت ثروتمند را در خود رشد و پرورش دهید.

راه‌حل محور باشید.

انرژی خود را صرف برنامه‌ریزی برای پاسخ به چالش‌های پیش رو بگذارید. اگر در حل مشکلات قدرتمند شوید، چیزی مانع موفقیت شما نمی‌شود.

چگونه ثروتمند شویم؟

  1. مثبت بین باشید

طرز تفکرتان را تغییر دهید تا احساس بهتری داشته باشید. طبق آمار، تقریبا ۸۰% از جمعیت جهان با درآمد کمتر از ۱۰دلار، روزانه زندگی خود را می‌گذرانند. بیایید دیدگاهتان را نسبت به پول تغییر دهید. شما باید از حداقل چیزهایی که می‌توانید بخرید، قدردان و شگرگذار خداوند باشید.

مطلب پیشنهادی: فواید شکرگزاری

  1. عقاید خود را درباره پول بررسی کنید.

نظریه‌های منفی زیادی وجود دارد. مثلا: پول خوشبختی نمی‌آورد. پول خود به خود به وجود نمی‌آید. این تفکرات منفی مانع از پولدار شدن می‌شود. شما باید باورتان را نسبت به پول تغییر دهید. مثبت نگاه کنید. باورهای مثبت خود را نسبت به پول، مرتب به خود یادآوری کنید. مثلا به خودتان بگویید: من به اندازه تمام میلیونرهای جهان می‌توانم ثروت جذب کنم.

الآن که ذهنتان مثل یک فرد میلیاردر شد شروع به فکرکردن مثل یک میلیونر کنید.

همین افکار شما هستند که بر سبک زندگی روزمره‌تان تاثیر می‌گذارند. همچنین، باورهای مثبتی درمورد ثروت ایجاد کنید. مثلا: پول، آزادی را فراهم می‌کند. یا من هرچقدر ثروت بیشتری داشته باشم، به تعداد بیشتری از مردم می‌توانم کمک مالی کنم.

تفاوت افراد ثروتمند و فقیر چیست؟

افراد ثروتمند به ثروتمند شدن متعهد هستند. ولی افراد فقیر فقط می‌خواهند ثروتمند شوند. همین.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*