آکادمی آموزشی عصرآگاهی

برترین نویسندگان حوزه مدیریت کدام اند؟

برترین نویسندگان حوزه مدیریت

برای اینکه به یک مدیر موفق تبدیل شوید، نیاز است که در حوزه‌ای که فعالیت می‌کنید مطالعه کنید و به روز باشید. در این متن از عصرآگاهی به معرفی نویسندگان حوزه مدیریت می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

برترین نویسندگان حوزه مدیریت

نویسندگان کتاب‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، به طور کامل به مفهوم مدیریت و وجوه مختلف آن پرداخته‌اند. با ما در ادامه همراه باشید.

جیم کالینز

جیمز کالینز در سال ۱۹۵۸ به دنیا آمد. او نویسنده کتاب‌های حوزه مدیریت است. در کشور ایران او بیشتر به عنوان نویسنده کتاب از خوب به عالی شناخته می‌شود. جیم نزدیک به ۴۰سال صخره‌نوردی می‌کرد. او به رفتن راه‌های نرفته وخطرپذیری اعتقاد دارد. کالینز در دانشگاه استنفورد در رشته علوم ریاضی تحصیل کرد و بعد از آن مدرک MBA را از همین دانشگاه گرفت. سپس او مدیر تولید شرکت HP شد.

کتاب‌های جیم کالینز(JIM COLLINS) کتاب‌هایی درمورد کسب و کار و مدیریتی موفق است. مجموعه کتاب‌های مدیریتی او شامل کتاب‌های از خوب به عالی، انتخاب عالی، از عرش به فرش، ساختن برای ماندن با تفکر استراتژیک است.

سایمون سینک

نویسنده و مشاور و مربی ارتباطات استراتژیک در دانشگاه کلمبیا است. بیشتر سخنرانی‌های سایمون مربوط به مدیریت و رهبری است. او در سال ۱۹۷۳ در لندن به دنیا آمد. سایمون تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته حقوق در دانشگاه لندن سیتی به اتمام رساند. او هرگز در این رشته‌ها فعالیت نکرد. او همچنین با آژانس‌های تبلیغاتی همکاری کرد. او پس از کسب تجربه در این زمینه، مسیر خود را جدا کرد و کسب و کار خود را راه‌اندازی کرد. کتاب با یک شروع کن یکی از بهترین کتاب‌های سایمون سینک است. این کتاب در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفته است. از دیگر کتاب‌های معروف سایمون عبارت‌اند از : رهبران آخر غذا می‌خورند و کتاب بازی بی نهایت.

جولی ژو

جولی ژو در شانگهای، شهری در چین به دنیا آمد. او معاون طراحی محصول در فیسبوک است. امروزه یکی از بنیانگذاران شرکت Inspirit است.

ژو وقتی ۵ساله بود، خانواده‌اش به تگزاس نقل مکان کردند.

جان دوئر

جان دوئر، سرمایه گذار خطرپذیر آمریکایی در سال ۱۹۵۱ در سنت لوئیس متولد شد. او در شرکت‌های بزرگ و معتبری مثل گوگل، آمازون سرمایه‌گذاری کرده است. جان در طی مدت ۳۷سال مشاوره‌های ارزشمندی به کارآفرینان ارائه کرده است. با مشاوره‌های او کارآفرینان توانستند شرکت‌های بزرگی خلق کنند. او در سال ۲۰۱۸ کتابی با عنوان مهم‌ها را بسنجید نوشت. خیلی طول نکشید که این اثر او در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. این کتاب راهکارهایی برای تعیین اهداف و رسیدن به آن‌ها تعیین کرده است. جان دوئر که عضو هیئت مدیره گوگل و آمازون بوده به تشکیل بیش از نیم میلیون شغل و بهترین شرکت‌های جهان کمک کرده است. دوئر علاقه زیادی به تشویق مدیران برای تجسم دوباره آینده دارد و از آنها می‌خواهد افق‌های وسیع‌تری را در هدف‌گذاری در نظر داشته باشند.

ریچارد ام برتون

ریچارد نظریه پرداز آمریکایی و استاد مدیریت در دانشکده تجارت فوکوا است. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به کتاب رفتار سازمانی اشاره کرد. ریچارد در این کتاب به این موضوع می‌پردازد که طراحی سازمان مراحلی مثل تعیین اهداف، تعیین استراتژی، انتخاب افراد را شامل می‌شود.

دیدگاه‌ها (0)

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  • امتیاز دادن به دوره فقط مخصوص خریداران محصول می باشد.

*
*